Znakomicie radzący sobie w ostatnich meczach piłkarze z Przyszowic poddani zostali w Żywcu prawdziwemu testowi. Gospodarze liczyli na „domową” zdobycz.

czarni_goral

Scenariusza, według którego przebiegło sobotnie spotkanie nikt jednak nie byłby w stanie przewidzieć. Obie drużyny rozpoczęły spokojnie, licząc przede wszystkim na zachowanie czystego konta „w tyłach”. Podbramkowe sytuacje owszem były, lecz nie na tyle klarowne, by przynieść otwarcie wyniku. I być może w takim rytmie mecz upłynąłby do końca, gdyby nie gol „do szatni” dla Czarnych-Górala. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Sebastian Klimek i żywczanie w dobrych nastrojach udali się na 15-minutową przerwę. A po niej rozstrzelali się na dobre. Konkretnie odnosi się to do jednego zawodnika. Snajperskim kunsztem błysnął bowiem Grzegorz Szymoński, który popisał się nie lada wyczynem. Napastnik Czarnych-Górala do siatki gościł trafił aż pięciokrotnie! Niemal we wszystkich przypadkach z zimną krwią dopełniał formalności po dobrych, składnych akcjach gospodarzy. Honor ekipa z Przyszowic uratowała, gdy licznik wskazywał pięć bramek dla żywieckiej drużyny.

Końcowy rezultat, choć druzgocący dla gości, wcale nie oddaje tego, co działo się na boisku. – Powiedziałem właśnie chłopakom w szatni, że był to trudniejszy mecz od kilku granych w tym sezonie „na styku”. Mecz dobrze nam się ułożył i w drugiej połowie mogliśmy punktować przeciwnika w grze z kontry. I wszystko nam wychodziło – cieszy się Piotr Jaroszek, trener Czarnych-Górala. Czy to wyraźny objaw lepszej formy żywczan? – Fajnie to dziś wyglądało. Problemy mamy natomiast na wyjazdach i ciężko powiedzieć z czego to wynika. Może „siedzi” to gdzieś w głowach? Chcemy, aby ta końcówka rundy była dalej tak udana – dodaje szkoleniowiec czwartoligowca z Żywca. Czarni-Góral Żywiec – Jedność '32 Przyszowice 6:1 (1:0) Gole dla Czarnych-Górala: Szymoński – 5, Klimek

Czarni-Góral: Wnętrzak – Jaroszek (46' Studencki), Białas, Klimek, Małysiak, N.Biegun, Motyka (70' Michalski), Michulec (46' Osmałek), Żołna, Stolarczyk (70' Mbachu), Szymoński Trener: Jaroszek