Już mecz otwarcia zawodów półfinałowych szczebla ogólnopolskiego pokazał dużą siłę bielskiego zespołu. Do przerwy rywalizacja z Hutnikiem Warszawa była wyrównana, w trzeciej ekipa DAAS Basket Hills przypuściła decydujący szturm. Wygrana różnicą 12 „oczek” w kwarcie była dla stołecznych nie do zniwelowania. Bohaterów bielski III-ligowiec miał w tym spotkaniu kilku, na największe słowa uznania zasłużył zdobywca 19 punktów Michał Cichoń.

Nazajutrz bielszczanie zaprezentowali znakomitą formę, gromiąc 87:60 przeciwnika z Wieliczki. Poza ostatnim fragmentem meczu dominacja zespołu spod Klimczoka była bezdyskusyjna. Cichoń tym razem osiągnął granicę 20 pkt. indywidualnych.

Turniej zakończyła prestiżowa potyczka z wrocławskim gospodarzem. Z mocnym rywalem bielscy koszykarze stoczyli bardzo zacięty bój. Dość wspomnieć, że 18 razy w trakcie meczu zmieniało się prowadzenie, różnica punktów ani na moment nie sięgnęła wartości dwucyfrowej. Ostatecznie czynnikiem decydującym na rzecz drużyny Śląska okazała się mniejsza liczba strat i wyższa skuteczność rzutowa w stosunku 44 do 34 procent. W szeregach gości wybornie zagrał doświadczony Robert Kozaczka, który prócz 25 „oczek” zebrał 12 piłek z tablic, popisał się także 3 asystami. Cały zespół zasłużył jednak równą postawą na historyczny awans.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Hutnik Warszawa 83:75 (22:22, 18:19, 24:12, 19:22)

Punkty:
Cichoń – 19, Szybowicz – 17, Kozaczka – 14, Błotko – 10, Goryl – 10, Adamus – 7, Karnia – 3, Garus – 3

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Regis Wieliczka 87:60 (21:17, 27:9, 28:17, 11:17)

Punkty:
Cichoń – 20, Kozaczka – 11, Adamus – 10, Szybowicz – 10, Błotko – 10, Karnia – 9, Śpiewak – 6, Wojdyła – 5, Anczykowski – 4, Garus – 2

Exact Systems Śląsk Wrocław – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 76:69 (10:12, 20:16, 13:19, 33:22)