Na inaugurację wiosennych zmagań piłkarki Mitechu triumfowały 5:0 w Pietrzykowicach. Trudno jednak było na podstawie owego spotkania o rzetelną ocenę żywieckiej drużyny, wszak dopiero w drugiej połowie dowiodła ona wyższości nad rywalkami, a poczynania na przestrzeni całego meczu potężnie utrudniała nasiąknięta wodą murawa.

W 11. kolejce podopieczne Agnieszki Spandel zaprezentowały się w Rybniku, nie pozostawiając wątpliwości, że do rundy rewanżowej są odpowiednio przygotowane. Ponownie bardzo pozytywnie wypadła niespełna 15-letnia Julia Sopiak. To jej strzał dał Mitechowi prowadzenie - 1:0 w 26. minucie oraz 2:1 w 42. minucie, bo w tzw. międzyczasie zawodniczki "dwójki" ROW-u znalazły sposób na Katarzynę Hudecką. Po pauzie przyjezdne przeważały, a w roli głównej wystąpiły doświadczone piłkarki. W 55. minucie Patrycja Wiśniewska wynik poprawiła na 3:1, pieczęć na wyjazdowym skalpie postawiła w minucie 86. Katarzyna Wnuk.

Mitech ma w dorobku aktualnie komplet 27 punktów, o 6 wyprzedza w tabeli IV ligi śląska, grupy 2 rezerwy bielskiego Rekordu. Nie należy zapomnieć, że zwycięstwo w owej stawce nie oznaczać będzie bezpośredniej promocji III-ligowej, wszak mistrza wyłoni baraż z najlepszą drużyną z przeciwległej z grup. Na ten moment to MKS Myszków, mający już w tym sezonie przegraną na koncie.

ROW II Rybnik - TS Mitech Żywiec 1:4 (1:2)