Wielki sukces w czeskim Pilźnie odniosła Maja Chwalińska. Zawodniczka BKT Advantage Bielsko-Biała sięgnęła po najcenniejszy medal podczas Mistrzostw Europy w kategorii młodzików.

Chwalinska tenis ME Podopieczna trenera Pawła Kałuży miała nadzieję na dobry start w rywalizacji singlowej, ale już w II rundzie musiała uznać wyższość Włoszki Federici Rossi, z którą przegrała 3/6, 3/6. Rywalka zrewanżowała się Mai Chwalińskiej za porażkę w styczniowych Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Słabszy występ tenisistka bielskiego klubu powetowała sobie w turnieju gry podwójnej, w którym wystąpiła ze swoją „etatową” partnerką Igą Świątek z Mery Warszawa. Na wstępie pokonały parę niemiecką Luisa Meyer auf der Heide/Anne Elisa Zorn 6/4, 6/2. W III rundzie nie dały szans Słowenkom Zivie Falkner/Sheili Glavas 6/1, 6/0. W ćwierćfinale okazały się lepsze od Słowaczek Romany Cisovskiej/Katariny Kuzmovej 6/1, 6/3, a w półfinale pokonały parę francuską Ludmille Bencheikh/Mylene Halemai 6/1, 6/3. W wielkim finale Chwalińska i Świątek odniosły spektakularny sukces nad mocnym teamem włoskim Federicą Rossi/Elisabettą Cocciaretto 6/2, 7/5.

To już trzeci medal młodej tenisistki, w tym drugi złoty, w rozgrywkach młodziczek na najwyższym szczeblu w Europie. Wkrótce Maja Chwalińska weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w czeskim Prostejovie, co daje nadzieję na poprawę tego dorobku medalowego.