Mija piąty rok funkcjonowania klubu tenisowego BKT Advantage Bielsko-Biała. Pierwszy mały jubileusz bielskiego klubu odbywa się w nastrojach pozytywnych, co ma związek bezpośredni ze świetnymi wynikami w zakończonym niedawno sezonie.

Chwalinska Maja BKT Advantage W rozgrywkach indywidualnych bielscy zawodnicy zdobyli w minionym roku 6 medali mistrzostw Polski. W kategorii do lat 10 Weronika Domańska zdobyła tytuł w grze podwójnej oraz brązowy medal w grze pojedynczej. W młodziczkach Ola Nadajewska sięgnęła po dwa srebrne medale w deblu. W kadetach Mikołaj Wrzoł również wywalczył srebro deblowe, zaś w gronie juniorek Magda Zajda stanęła w grze podwójnej na najniższym stopniu podium.

Jak co roku BKT Advantage wystawił silne drużyny dziewcząt, które  w kategorii skrzatek, młodziczek i kadetek zgarnęły w sezonie letnim i zimowym dwa złote, srebrny i dwa brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Wynik ten dał znakomite 4. miejsce w Polsce w klasyfikacji klubowej, o czym na naszych łamach informowaliśmy kilka dni temu. Zarówno w klasyfikacji medalowej, jak i punktowej klub z Bielska-Białej ustąpił pola takimi potęgom, jak Legia Warszawa, AZS Poznań i Górnik Bytom.

Mistrzostwa tenis BKT Advantage Na arenie międzynarodowej swój najlepszy rok świętowała podopieczna trenera Pawła Kałuży, pochodząca z Dąbrowy Górniczej Maja Chwalińska. Została mistrzynią Europy młodziczek w grze podwójnej w parze z Igą Świątek oraz drużynową mistrzynią Europy w rozgrywkach halowych. W sezonie letnim zdobyła natomiast brąz podczas drużynowego czempionatu na Starym Kontynencie oraz krążek takiego samego koloru w mistrzostwach świata. Tylu medali w kategorii do lat 14 nie zdobyła nawet sama... Agnieszka Radwańska. Chwalińska, która znalazła się w naszej czołówce zestawienia najlepszych sportowców regionu, rozpoczęła już walkę w turniejach ITF do lat 18. Jej celem jest zakwalifikowanie się w niedalekiej przyszłości do juniorskich turniejów Wielkiego Szlema. Ma za sobą udany debiut, dochodząc do faz półfinałowych turniejów w Szwecji i Luksemburgu.

Również inni tenisiści BKT Advantage z powodzeniem startowali w turniejach międzynarodowych Tennis Europe w Polsce i za granicą. Do końcowych faz rozgrywek dochodzili Ola Nadajewska, Magda Zajda, czy Mikołaj Wrzoł.

Spore sukcesy odnosili w 2015 roku najmłodsi podopieczni klubu: Jakub Jędrzejczak, Mikołaj Migdalski, Zuzia Kosowska, Wiktoria Bijałd, Jakub Keiper, Ania Hałat, Maciek Stanclik, którzy zaznaczyli swoją obecność na Śląsku. Cel wspomnianej grupy zawodników to zdobywanie punktów w turniejach rangi ogólnopolskiej.

Warto zaznaczyć, że bielski klub tenisowy to również ponad 180 dzieci, którzy zdobywają pierwsze szlify w tej dyscyplinie sportu. Najmłodsi 5-6 latkowie już uczestniczą w zawodach i wkrótce mają deptać po piętach starszym, bardziej utytułowanym rywalom.