Przez kilka dni na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała trwał kolejny turniej ogólnopolski kadetów serii 2. Wystartowało w nim łącznie 34 zawodników z całego kraju, w tym czterech zawodników miejscowego klubu: skrzatka Zosia Podbioł, Magda Zajda, Szymon Bandura i Mikołaj Wrzoł.

wrzol tenis bkt W pierwszych meczach odpadli Szymon Bandura i Zosia Podbioł. Niemniej jednak młoda zawodniczka stoczyła zacięty, trzysetowy bój z faworytką, o dwa lata starszą Zuzią Wilk z Piekar Śląskich. Honoru naszych zawodniczek dzielnie broniła Magda Zajda, która w pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej pokonała Katarzynę Kutę (TKT Tarnów) 6/0, 6/0. W półfinale nie dała szans Karolinie Wiśniewskiej (SKS MatchPoint Ślęza) zwyciężając 6/0, 6/4. I dopiero w finale nie dała rady faworytce Zuzi Wilk, przegrywając w trzech odsłonach. Mimo wszystko to duży sukces podopiecznej BKT Advantage, która zaczyna dopiero grę w kategorii kadetek.

Wśród chłopców honoru bielskiego tenisa bronił Mikołaj Wrzoł. W pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej pokonał Jana Rosę (woj. mazowieckie) 6/2, 6/1. W ćwierćfinale zawodnik miejscowego klubu nie sprostał rozstawionemu z „dwójką” Jakubowi Zamorskiemu, ulegając przeciwnikowi 4/6, 4/6.

Niepowodzenie w singlu Mikołaj Wrzoł powetował sobie w grze deblowej. W parze z kolegą klubowym Szymonem Bandurą w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w ćwierćfinale pokonali, po dramatycznym meczu, turniejową „dwójkę” – Zamorski/Osiecki 2/6, 6/3, 12/10. W półfinale bielszczanie musieli uznać wyższość pary Dworak/Lesman, ale miejsce na najniższym stopniu podium też ma swoją wartość.

Zwycięstwo w grze pojedynczej powędrowało w ręce Michała Sikorskiego (MKT Łódź), który pokonał w finale Macieja Autucha (SKT Sopot) 6/2, 6/1. W grze podwójnej zwyciężyła para Sikorski/Franko.