Siatkarki związane z naszym regionem miały udział w wygranej Polek, w drugim dniu turnieju w Szczyrku, będącego jedną z rund eliminacji do Mistrzostw Świata.

Juniorki Polska 2 W porównaniu do meczu piątkowego trener Wiesław Popik częściowo zmienił skład wyjściowy Polek. Na ławce usiadła m.in. najskuteczniejsza wczoraj Kornelia Moskwa, środkowa BKS Aluprof. W żaden sposób nie mogło mieć to wpływu na przebieg rywalizacji z Łotyszkami. Różnica w każdym aspekcie siatkarskim – zwłaszcza w grze na siatce – była aż nadto widoczna. Fakt, że w premierowej odsłonie przyjezdne przekroczyły granicę 10 „oczek”, to wyłącznie następstwo kilku prostych błędów po polskiej stronie. Łotyszki same zdobyły punkty... dwa! A seta zwieńczył skuteczny atak drugiej z bielszczanek, Karoliny Piśli.

Znacznie więcej walki przyniosła partia druga. Polki kontrolę przejęły w niej przed drugą przerwą techniczną, gdy „odjechały” ze stanu 8:7 na 15:8. Na boisku z dobrym skutkiem radziły sobie Piśla i Moskwa, ale również grająca w roli atakującej Magdalena Stysiak, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. Juniorki z Łotwy odrobiły część strat dzięki dobrej postawie w obronie. Przy stanie 22:18 trener Popik poprosił o przerwę nie dopuszczając do nerwowej sytuacji.

Już wówczas można było zakładać, że i drugi turniejowy mecz Polki przejdą bez żadnych strat. Trzeci set? Bez historii. Łotyszki walczyły ambitnie, ale nie mogły niczym polskiej drużyny zaskoczyć. Przegrały wyraźnie do 11, a piłkę meczową – jak dzień wcześniej – skończyła Stysiak.

Polska – Łotwa 3:0 (25:12, 25:20, 25:11)

Polska: Pacak, Smarzek, Bałdyga, Kazała, Stronias, Śmieszek, Kulig (libero) oraz Piśla, Stysiak, Mras, Moskwa Trener: Popik