Podbeskidzie Bielsko-Biała ma za sobą kolejny rozegrany w Popowie test-mecz. Tym razem podopieczni Czesława Michniewicza zmierzyli się z II-ligową Wartą Poznań. Z dobrej strony pokazał się testowany przez „Górali” Dusan Usković, który zdobył dwa gole. Gorale TSP Podbeskidzie Bielsko-Biała w przekroju całego meczu było od poznańskiej Warty, która w minionym sezonie została zdegradowana do II ligi, zespołem lepszy. Przewaga "Górali" została udokumentowana bardzo szybko. Już w 5. minucie rywalizacji rzut karny wykorzystał Dusan Usković. Testowany przez trenera Czesława Michniewicza Słowak w premierowej odsłonie raz jeszcze wpisał się na listę strzelców. Jego trafienie przedzielił gol Kamila Kurowskiego. W przerwie szkoleniowiec "Górali" dokonał dziesięciu zmian. Na placu gry pozostał tylko Usković, którego w 75. minucie zmienił Fabian Pawela. Chwilę później rezultat meczu ustalił Damian Chmiel

W pojedynku z Wartą swoją obecność, nie tak okazale jak słowacki napastnik, zaznaczyli także inni testowani przez sztab bielskiego zespołu zawodnicy. Wśród nich znaleźli się: Wojciech Szymanek, obrońca, który ostatnio reprezentował barwy Polonii Warszawa, Rudolf Urban, pomocnik grający wcześniej w Gliwicach, Pavol Poliaček, pomocnik Banika Ruzina, słowackiego II-ligowca oraz pochodzący z Niemiec Kevin Owczarek, który grał w niższych ligach naszych zachodnich sąsiadów.

- Wygraliśmy mecz grając dwoma składami. Ciężko trenujemy i to widać po zawodnikach. Dałem odpocząć Darkowi Łatce i Markowi Sokołowskiemu, bo to są starsi gracze. Szanse na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali wszyscy. Dzisiaj czeka nas jeszcze odnowa biologiczna, a wieczorem obejrzymy spotkanie Lecha Poznań z wicemistrzem Danii - krótko ocenia test-mecz trener Michniewicz, który pokusił się także o kilka zdań na temat testowanych zawodników. - Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji. Dusan strzelił dwie bramki, jedną z karnego, w drugiej sytuacji z bliska wykończył zespołową akcję. Jeden mecz to za mało, by wyciągać daleko idące wnioski. Wojtka Szymanka znam, wiem na co go stać. Pozostali mają czas do piątku. Pod koniec przyszłego tygodnia będziemy podejmować decyzje odnoście ich przydatności - dodaje nasz rozmówca.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Warta Poznań 4:0 (3:0) 1:0 Usković (5', z rzutu karnego) 2:0 Kurowski (12') 3:0 Usković (39') 4:0 Chmiel (78')

Podbeskidzie: Adamek (46' Rybansky) - Górkiewicz (46' Zakrzewski), Szymanek (46' Deja), Konieczny (46' Pietrasiak), Adu Kwame (46' Telichowski) - Sloboda (46' Kołodziej), Kupczak (46' Urban), Poliaćek (46' Malinowski), Jagiełło (46' Chmiel) - Kurowski (46' Owczarek) - Usković (75' Pawela) Trener: Michniewicz