Tradycja organizowania piłkarskich zmagań dla przedszkolaków z niesłabnącym zapałem wciąż jest kontynuowana. I tak w niedzielę 6 listopada rozgrywki rozpoczną się o godzinie 14:00 w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej, gdzie ustawione zostaną specjalne boiska o wymiarach 20x10 m. Na nich swoje mecze rozgrywać będą drużyny reprezentujące poszczególne przedszkola, które ponownie wyraziły chęć udziału w turnieju. I choć klasyfikacja uwzględniająca wyniki będzie prowadzona, to nie przewidziano podziału na kategorie wiekowe, a najważniejsze znaczenie przypisać należy świetnej zabawie, bo ta zawsze "Przedszkoliadzie" towarzyszy.
 


 

- To turniej, który na stałe już wpisał się w kalendarz wydarzeń z myślą o dzieciach na terenie Bielska-Białej. Spotykamy się wiosną na boisku zewnętrznym, a jesienią właśnie w hali, a frekwencja zawsze jest maksymalna. Zresztą, lista zgłoszeń do nadchodzącej "Przedszkoliady" zapełniła się bardzo szybko, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że to turniej wyczekiwany przez środowisko - mówi Krystian Gańczarczyk z UKS Akademia Sportu i Football Academy Bielsko-Biała, współorganizatora imprezy wspólnie z Miastem Bielsko-Biała i Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Pamiętać należy, że "Przedszkoliada" - ta odbędzie się już po raz 16. - to i każdorazowo liczne atrakcje towarzyszące. Dzięki takiej formule wydarzenie jest prawdziwym futbolowym, ale i sportowym świętem dla całych rodzin.