Już po raz 8. w Nowy Rok piłkarscy pasjonaci z Bielska-Białej i Wilkowic pozostali wierni tradycji.

Orly 3 Punktualnie o godzinie 12:00 sędzia Eugeniusz Szermański dał sygnał do rozpoczęcia meczu oldbojów z Wilkowic i Bielska-Białej. Warto podkreślić, że rozjemca miał utrudnione zadanie, gdyż nie asystowali mu sędziowie liniowi.

Tym razem lepszy okazał się zespół gospodarzy potyczki, który pokonał Bielskie Orły 2:1. Pierwszego gola dla wilkowiczan w 50. minucie zdobył Jacek Polak. Po upływie 180 sekund wyrównał pięknym strzałem z 20 metrów Tomasz Staniek. Zwycięskiego gola dla miejscowych w noworocznej rywalizacji, w 60. minucie uzyskał Michał Czader.

Wśród zebranych licznie obserwatorów tego atrakcyjnego spotkania był m.in. jeden z najwybitniejszych bielskich piłkarzy w historii tej dyscypliny Eugeniusz Kulik, który tak skomentował boiskowe wydarzenia na stadionie w Wilkowicach: – Na tym trudnym boisku, na którym zalegał śnieg zawodnicy pokazali, że mimo upływu lat potrafią konstruować ciekawe akcje kończone celnymi strzałami na bramkę rywali. Wśród Bielskich Orłów wyróżniłbym bramkarza Gerarda Marszałka, wiceprezesa Bielskich Orłów Jacka Kasperka i jego imiennika Jacka Mizię, jak również Marka Kołodzieja.

Prezes Bielskich Orłów Sławomir Wojtulewski dodał: – Chciałbym podziękować organizatorom tego meczu, a szczególnie Piotrowi Kwaśnemu za wzorowe przygotowanie tej imprezy. Bardzo ważne, że już 8 lat podtrzymujemy piłkarską, noworoczną tradycję.

Skład Wilkowic: Studencki, Kwaśny, Polak, Kudzia, Mazurek, R.Porwisz, T.Porwisz, Hałat, Czader, Duc, Spalik, Gawłowski, Paluch, Szmidt.

Skład Bielskich Orłów: Marszałek, Staniek, Dobija, Rozmus, Ryczan, Jakimowicz, Sikora, Napieralski, J.Kasperek, G.Kasperek, Mizia, Hajduga, Kołodziej, Wojtulewski.