Wzorem poprzedniej edycji pucharowej także i teraz warunkiem udziału w ćwierćfinale kobiecych zmagań było załapanie się do czołowej „6” w lidze. Ta sztuka siatkarkom BKS Stal powiodła się, wszak po meczach obecnego sezonu rozegranych w roku 2019 uplasowały się właśnie na 6. miejscu.

Taki stan rzeczy oznacza, że w spotkaniu najbliższym (najprawdopodobniej odbędzie się ono 12 lutego 2020 r.) bielszczanki zagrają już na pewno na wyjeździe. Przeciwniczki wyłonione zostaną w drodze losowania, wiadomo natomiast va4, iż podopiecznym Bartłomieja Piekarczyka przyjdzie rywalizować z jednym z zespołów rozstawionych z lokat 1-4. w lidze – Grupą Azoty Chemikiem Police, Developresem SkyRes Rzeszów, Legionovią Legionowo lub Grotem Budowlanymi Łódź.

Potencjalne rywalki siatkarek BKS Stal:
- Grupa Azoty Chemikiem Police
- Developres SkyRes Rzeszów
- Legionovia Legionowo
- Grot Budowlani Łódź

Pokonanie I-ligowych zespołów z Jaworzna, Lublina, Częstochowy, a w wielkim finale również z Tomaszowa Mazowieckiego, dało już prestiżowy triumf siatkarzom BBTS, równoznaczny z możliwością skonfrontowania się z ekipami wyższego szczebla rozgrywek. Swojego rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski bielszczanie poznają 30 grudnia. Będzie to któraś z drużyn z najwyższej półki, czyli ścisłej „szpicy” tabeli Plus Ligi. Pod Dębowiec w środę 15 stycznia zawita toteż Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa, Skra Bełchatów lub Jastrzębski Węgiel.

Potencjalni rywale siatkarzy BBTS:
- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
- Verva Warszawa Orlen Paliwa
- Skra Bełchatów
- Jastrzębski Węgiel