Przed ostatnią kolejką szansę na awans do wadowickiej „okręgówki” miały dwa zespoły. O awansie Górnika Brzeszcze zadecydował lepszy bilans bezpośrednich spotkań z LKS-em, choć do przerwy to Rajsko było liderem. Ostatnią kolejkę oświęcimskiej A-klasy oraz sezon w wykonaniu swoich podopiecznych podsumował trener brzeszczan, Jan Sporysz.

– Spotkanie z Jawiszowicami rozpoczęło się od... ulewy i gradobicia, przez co sędzia przerwał mecz na około 20 minut. Po ulewie wznowiliśmy grę, ale boisko było w fatalnym stanie. W kałużach i na mokrej murawie staraliśmy się grać techniczną piłkę, ale gra zupełnie się nie kleiła. Jedyną świetną okazję miał Arkadiusz Bartula, ale po jego strzale piłkę wślizgiem z linii bramkowej wybił obrońca. W przerwie wiedzieliśmy, że Rajsko wygrywa, ale poprosiłem swoich piłkarzy o cierpliwość i konsekwencję. W drugiej połowie czerwoną kartkę otrzymał Szymon Widuch, piłkarz rywala, my strzeliliśmy gola i w końcu mecz zaczął się układać. Mieliśmy mecz pod kontrolą i wygraliśmy 4:0. To był trudny sezon. Przygotowania do rundy rewanżowej nie przebiegały najlepiej, moich obrońców trapiły kontuzje, przez co pomocnicy musieli grać w obronie. To wszystko odbiło się na nie najlepszym początku rundy. Na wyjazdach graliśmy jeszcze nieźle, ale przed własną publicznością szło dużo gorzej. Po najgorszym meczu w sezonie, przegranym z Witkowicami, powiedziałem moim zawodnikom, że tak dłużej być nie może. Wszystko odmieniło się od wygranego 4:1 meczu w Malcu. Złapaliśmy wiatr w żagle, nasza cierpliwość została nagrodzona i w końcu zaczęliśmy grać na miarę oczekiwań. Do końca sezonu w każdym meczu zdobywaliśmy minimum cztery gole. Uważam, że byliśmy najlepszą drużyną w lidze i zasłużenie awansowaliśmy. Chciałbym bardzo podziękować naszym kibicom za atmosferę podczas ostatniego meczu oraz za wsparcie przez cały sezon. Byli z nami na meczach domowych, jeździli na mecze wyjazdowe. Ten sukces to także ich zasługa.

Wyniki 22. kolejki: Strumień Polanka Wielka – LKS Bobrek 1:0 Zgoda Malec – Zatorzanka Zator 6:0 Zaborzanka Zaborze – LKS Harmęże 2:2 Górnik Brzeszcze – LKS Jawiszowice 4:0 Orzeł Witkowice – LKS Gorzów 1:2 Strażak Rajsko – Hejnał Kęty 4:1