Drużyny z Wisły i Radziechów mierzyły się w grze kontrolnej zimą. Wówczas to wiślanie byli zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. Dzisiejszy test-mecz toczył się więc w rolach odwróconych.

wisla ustronianka 2 Bowiem ekipa GKS-u Radziechowy-Wieprz przygotowuje się do debiutu w IV lidze, a wiślanie do... powrotu w owe szeregi. Sparing okazał się nad wyraz ciekawym widowiskiem, w którym do pauzy korzystniej prezentowali się piłkarze z Wisły. Końcowe minuty drugiej odsłony przyniosły za to świetne wykończenia beniaminka IV ligi. Goli mogło być więcej – wiślanie trafiali w słupki, rywale w... poprzeczkę. Jak występ swoich zespołów skomentowali trenerzy?

Tomasz Wuwer (szkoleniowiec KS Wisły): Zaprezentowaliśmy dużo lepiej, aniżeli ostatnio w Czechowicach. Przez większą część meczu prowadziliśmy grę, było sporo składnych akcji i przyznam, że po tym spotkaniu jestem zbudowany naszą postawą. Myślę zresztą, że dla obu zespołów to była ciekawa gra kontrolna.

Mariusz Kozieł (szkoleniowiec GKS-u): Jest nas trochę mało na ten moment, ale staramy się robić wszystko, by nie dać plamy. Wynik dziś jest lepszy niż sama gra, natomiast w drugiej połowie potrafiliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, choć często brakowało ostatniego podania pod bramką przeciwnika. Paradoksalnie, rywale bardziej podobali mi się teraz jako zespół ligi okręgowej, w porównaniu do zimowego sparingu, kiedy byli jeszcze w IV lidze. KS Wisła – GKS Radziechowy-Wieprz 3:3 (2:0) Gole dla KS Wisły: Leśniewicz, D.Rucki, Pietraczyk Gole dla GKS-u: Kosibor, Salachna, Trzop KS Wisła: Wnętrzak (Szalbut) – Łacek, Tomala, Kotrys, Madzia, B.Rucki, D.Rucki, Mar.Pilch, Pietraczyk, Kohut, Leśniewicz oraz Kukuczka, Mat.Pilch, Raszka, G.Cieślar Trener: Wuwer GKS: Ł.Byrtek – Tracz, Szczotka, M.Byrtek, Noga, Celej, Urbaś, Trzop, Janik, Sz.Byrtek, Salachna oraz Kosibor, Kliś, Art.Dziedzic, dwaj testowani zawodnicy Trener: Kozieł