W Wiśle odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Rywalizowali zarówno dwuboiści, jak i skoczkowie narciarscy.

IMG_9493

Konkurs skoków na obiekcie HS-134 zakończył się nieoczekiwanym zwycięstwem reprezentanta klubu z Chochołowa, Wojciecha Gąsienicy-Kotelnickiego, który zgromadził 250 punktów. Ponad 10 mniej zdobył 2. w klasyfikacji Krzysztof Miętus. Na podium załapał się także pochodzący ze Szczyrku, Stefan Hula (230,9 pkt.), który przed finałowymi zmaganiami cyklu jest jego wiceliderem. Z beskidzkich skoczków wysoko uplasował się jeszcze Artur Kukuła z Wisły Ustronianki – 5. miejsce oraz Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 6. miejsce. Czołową „10” zawodów zamknęli kolejni uczniowie placówki z siedzibą w Buczkowicach – Przemysław Kantyka i Łukasz Podżorski.

Powody do radości w kombinacji norweskiej miał Kacper Kupczak. Kolejny z uczniów SMS Szczyrk, jednocześnie zawodnik miejscowego Sokoła, oddał najlepszy skok, a uzyskaną przewagę utrzymał na 7,5-kilometrowej trasie biegu na Kubalonce. Pozycje na podium wywalczyli także: Jan Łowisz (AZS Zakopane) i Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice). I to ten z ostatnich dwuboistów przewodzi aktualnie klasyfikacji łącznej.

Finałowe zawody Pucharu Prezesa PZN odbędą się tak w skokach narciarskich, jak i kombinacji norweskiej 14 września w Wiśle.