Jeśli ze sportem ma się do czynienia na co dzień, to trudno wyobrazić sobie lepszy start w nowy rok, jak w sposób aktywny. A gdy jeszcze, przebywając w zacnym gronie sportowym, można komuś pomóc? Sama radość. I właśnie, by sprawić radość 7-letniemu Kubusiowi Bosakowi, jak również podopiecznym Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia spotkamy się w pierwszą sobotę stycznia na turnieju piłkarskim z charytatywnym przesłaniem.

MN felieton Jako portal SportoweBeskidy.pl będziemy tam po raz drugi. Poprzednią edycję wspominam wyśmienicie. Nie z uwagi na sportowe dokonania. Te, jeśli chodzi o drużynę dziennikarsko-sportową pod naszym szyldem, były takiego kalibru, że... może być w zasadzie tylko lepiej. Ale mimo to czuliśmy się świetnie. Bo noworoczne granie w Kętach to warte przyklaśnięcia spotkanie środowiska sportowego z kibicami. Jest tu świetna, życzliwa atmosfera, są doskonale znane gwiazdy, wreszcie jest i dobry futbol w halowym wydaniu. No i ten wymierny gest pomocy.   „Gdy poddawany ciągłemu leczeniu chłopiec z radością kopał piłkę, gdy w turnieju akurat była przerwa i ze wzruszeniem dziękował wszystkim za przybycie i hojność, nie tylko jego rodzice uronili łezkę wzruszenia. Zrobił to także wyżej podpisany, jak i niejeden piłkarz. Warto pomagać!” – tak dzień po turnieju minionej edycji napisał na naszych łamach Bożydar Iwanow, prowadzący wówczas całe wydarzenie.

Warto pomagać... A ja dodam, że warto być w hali kęckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w sobotę 3 stycznia 2015 roku. Roberta Lewandowskiego wprawdzie nie będzie, ale – to gratka dla tych z nieco „głębszymi kieszeniami” – licytowana będzie jego koszulka z Bayernu Monachium! Poza tym wiele innych, równie cennych gadżetów – koszulka mistrza świata Mateusza Miki, klubów polskiej ekstraklasy itd. A każdy dostąpi szansy spotkania choćby z Piotrem Gruszką czy znanymi piłkarzami.

PS. A skoro już przy znanych nazwiskach jesteśmy. Zdradzę Wam, że zaproszenie do drużyny Sportowych Beskidów przyjęli – uwaga – Ireneusz Jeleń i Adrian Sikora! Będą też nasi koledzy ze Sportu Śląskiego. Może również jakiś znany szkoleniowiec? Patrząc sportowo – jest realna szansa na historyczne zwycięstwo(a). Wszystko inne też „wypali”. Jestem o tym przekonany. I stanie się to – mam nadzieję – z Waszym licznym udziałem.

Marcin Nikiel Redaktor Naczelny Portalu SportoweBeskidy.pl