Na miano numeru 1. zdaniem internautów zasłużył skoczek z Wisły Piotr Żyła, który w mijającym właśnie roku zapisał się w historii skoków narciarskich dwoma medalami podczas mistrzostw świata w Lahti. W naszej sondzie popularny „Wewiór” otrzymał 40 procent wszystkich oddanych głosów. O palmę pierwszeństwa w beskidzkim sporcie wiślanin najbardziej zaciętą walkę stoczył z Kajetanem Kajetanowiczem, powtórnie sięgającym po tytuł rajdowego mistrza Europy. Kierowca z Ustronia został doceniony przez 27 proc. fanów. Na podium dość niespodziewanie załapał się przedstawiciel piłki nożnej, ale w wydaniu halowym. Na 14 proc. wskazań w naszej sondzie Michał Kałuża zapracował sobie olbrzymim wkładem w złoty medal futsalowego Rekordu oraz udany rok reprezentacji Polski, której „rekordzista” jest etatowym graczem.

Kolejne miejsca w rankingu, już poza zaszczytnym podium, lecz bezwzględnie zasłużenie wśród topowych beskidzkich sportowców, zdobyli: trzykrotny mistrz świata i Europy z roku 2017 Sebastian Kawa (10 proc.), znakomita, utalentowana i już utytułowana kolarka torowa z Jaworza Justyna Kaczkowska (6 proc.) oraz debiutująca w rankingu zawodowego tenisa Maja Chwalińska z klubu BKT Advantage Bielsko-Biała (3 proc.).

Pierwsza w nowym roku sonda na łamach naszego portalu odnosi się również do wydarzeń minionych. Tym razem pod ocenę Czytelników poddaliśmy piłkarskich szkoleniowców w beskidzkim regionie. Trenerów Marcina Biskupa (MRKS Czechowice-Dziedzice), Tomasza Dulebę (Czarni Jaworze), Roberta Sołtyska (TS Mitech Żywiec, Metal Węgierska Górka), Sławomira Szymalę (LKS Bestwina), Tomasza Wróbla (Orzeł Zabłocie) i Macieja Żaka (LKS Czaniec) nominowaliśmy do najlepszej „6” tego roku. Który z nich zasłużył na najwyższą ocenę za swoją pracę? Pozostawiamy to decyzji futbolowych kibiców – głosować w cyklu WASZYM ZDANIEM można poprzez specjalny boks na stronie głównej serwisu. Zachęcamy do licznego udziału.