Poprawa jakości transferów i klubowych finansów – to główne cele, które jako wiceprezes TS Podbeskidzie S.A. realizować ma Tomasz Mikołajko. Poniżej nasza krótka rozmowa z członkiem zarządu klubu.

SportoweBeskidy.pl: Po latach wróciłeś do Podbeskidzia. W jakiej sytuacji zastałeś klub? Kibice martwią się zwłaszcza o aspekt finansowy... Tomasz Mikołajko: Sytuację określiłbym jako stabilną, nie ma żadnego powodu do niepokoju. O zagrożeniu dla bieżącego funkcjonowania klubu nie można mówić. Przed nami dwa wyzwania – sportowe i finansowe. Na nich się skupiamy i chcemy iść do przodu. W zespole jest wiara i siła, co daje nadzieję, że Podbeskidzie będzie wyżej w tabeli. Jak najszybciej chcę doprowadzić do rozmów z potencjalnymi partnerami i sponsorami, którzy mogliby wspomóc klub. Zależy nam na tym, aby zdywersyfikować wpływy do klubowego budżetu.

Podbeskidzie Bielsko Biala prezentacja nowego prezesa - Są pierwsze transfery, a czy kolejne też będą jeszcze w tym okresie przygotowawczym? T.M.: Jak mówiłem na pierwszym spotkaniu z mediami planujemy przeprowadzić około 3-4 transfery. Dwóch piłkarzy już do zespołu dołączyło, z czego bardzo się cieszymy, bo zdążyliśmy jeszcze przed wylotem na obóz do Turcji. Generalnie chodzi jednak o to, aby zwiększyć jakość, a nie ilość. Wprowadzić do zespołu takich zawodników, którzy będą konkurencją dla tych z dotychczasowego składu. Nie zamierzamy robić żadnej rewolucji robić. To nie byłoby dobre rozwiązanie. Trzon drużyny należy utrzymać.

- Twoje główne zadania w zarządzie spółki? T.M.: Po pierwsze chciałbym postawić na nogi dział sportowy. Musimy go rozbudować, abyśmy mogli obserwować zawodników, mieć większe rozeznanie, a co za tym idzie planować transfery i nie robić wszystkiego na szybko bez przemyślenia. Podbeskidzie znów może być wizytówką miasta Bielska-Białej i całego regionu. Ważne, aby nasza praca odpowiadała wizerunkowi profesjonalnego klubu, który dba o swoich sponsorów, partnerów. Jestem po pierwszych owocnych rozmowach z firmami, które kiedyś z klubem były związane, a z różnych przyczyn wycofały się ze współpracy. W niedalekiej przyszłości powinniśmy pewne tematy dogrywać.

- Dziękuję za rozmowę. T.M.: Dziękuję.