Jak co roku na przełomie stycznia i lutego Akademia Tenisowa Andżeliki Kerber, zwyciężczyni zakończonego niedawno Australian Open, w Puszczykowie gościła najlepszych polskich krasnali (zawodników do lat 10). BKT advantage (krasnale).png

Ze względu na wspomniany sukces Andżeliki Kerber atmosfera podczas zawodów w Puszczykowie była szczególna. Wiele powodów do radości mieli bielscy zawodnicy. W kategorii chłopców wywalczyli trzy medale udowadniając, że BKT Advantage Bielsko-Biała to nie tylko tenis kobiecy. Za wyjątkiem Mikołaja Wrzoła, do tej pory medale zdobywały tylko dziewczynki reprezentujące bielski klub.

W barwach BKT Advantage w Puszczykowie grali: Mikołaj Migdalski, Jakub Jędrzejczak i Jakub Tomasiak. W turnieju gry pojedynczej chłopcy w komplecie awansowali do trzeciej rundy. Na tym etapie Tomasiak uległ najwyżej rozstawionemu Tomaszowi Berkiecie 1/6, 3/6, a Migdalski Leonowi Zaorskiemu 0/6, 4/6. Jędrzejczak pokonał natomiast Oliviera Zygmunta 6/1, 6/1, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Zaorskiego 6/0, 6/1. W półfinale po dramatycznym meczu uległ Marcinowi Andrzejczakowi 4/6, 6/4, 9/11. Niemniej jednak wywalczył brązowy medal.

W turnieju gry podwójnej do ćwierćfinału awansowali Migdalski i Jędrzejczak oraz Tomasiak w parze z Andrzejczakiem. Migdalski z Jędrzejczakiem ograli parę Ostrowski/Kucharski 6/2, 6/2 i awansowali do fazy medalowej. Natomiast Tomasiak z Andrzejczakiem w dramatycznych okolicznościach przegrali w tej fazie zawodów z parą Kowalski/Michałowski 6/4, 6/7, 8/10. W półfinale para Migdalski/Jędrzejczak uległa duetowi Frydrych/Berkieta 3/6, 5/7. Ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Pod koniec zawodów na korty dotarła nowa mistrzyni Australian Open. Kerber zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami.