Reprezentanci Polski mizernie spisują się w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Pucharze Narodów Polacy zajmują dopiero szóste miejsce, a ekipa z Niemiec zgromadziła od Biało-Czerwonych niemalże trzy razy więcej punktów. Dobrą okazję do poprawienia nastrojów był zatem konkurs mistrzostw Polski.

Pierwsze miejsce w czwartkowym konkursie zajął Kamil Stoch, który zdominował konkurencję. Na drugiej lokacie uplasował się Piotr Żyła, zaś podium uzupełnił inny zawodnik WSS - Paweł Wąsek. Z beskidzkiego punktu widzenia warto wyróżnić także postawę Jakuba Wolnego z LKS Klimczok Bystra, który zajął 6. pozycję tudzież szczyrkowianina Stefana Hulę (7.). Aleksander Zniszczoł z WSS Wisła w Wiśle był 10.

Co ciekawe, w mistrzostwach wzięło udział... 4 zawodników z Kazachstanu. Nie zajęli jednak oni istotnych lokat. Dodajmy, że w serii próbnej konkursu w Zakopanem spektakularny skok oddał Żyła - na odległość 139 m.