Wyjazdowa wygrana 3:0 nad Uni Opole, osiągnięta po wcale niełatwej przeprawie, otworzyła siatkarkom BKS Bostik drogę do zajęcia 7. miejsca w Tauron Lidze. Warunkiem ku temu koniecznym było jednak zdobycie co najmniej 2 setów w domowym rewanżu. I na taki scenariusz się zanosiło, bo gospodynie w premierowej partii odskoczyły rywalkom na 11:5 i 13:8, w czym największy udział miała skutecznie blokująca ataki opolanek Gabriela Orvosova. Wprawdzie udane akcje Regiane Bidias przywróciły przyjezdnym korzystny stan 18:18 i realną szansę na odwrócenie losów seta, ale w decydujących momentach przeciwniczki się myliły, a jednocześnie ważne punkty dla bielskiej drużyny gromadziła Orvosova.

Kolejne odsłony nie miały już dla podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka pozytywnego przebiegu, a czkawką odbiło się zwłaszcza wypuszczanie z rąk prowadzenia. W secie drugim miejscowe nie potrafiły utrzymać przewagi 6:3 z wstępnej fazy, by po zagrywce Oliwii Sieradzkiej przegrywać 8:12 i na dobre stracić dystans do przeciwniczek. Po zmianie stron bielszczanki dysponowały nawet zaliczką 14:10 po zbiciu Martyny Borowczak, później także 19:16, gdy pomyliła się Bidias, ale ostatecznie poległy 23:25 przy kluczowych kontrach Kingi Stronias.

Scenariusz pomyślny dla ekipy z Opola ziścił się w partii numer 4. W niej po błędzie w rozegraniu Kariny Chmielewskiej siatkarki Uni odskoczyły na 10:4 i choć „czapami” Aleksandry Kazały, Orvosovej i Martyny Świrad gospodynie wyrównały wynik (21:21), to w kluczowych momentach opanowanie było o dziwo domeną beniaminka Tauron Ligi. Nie ciążyła na nich wówczas żadna presja i nawet, kiedy w tzw. złotym secie BKS Bostik prowadził 6:3, opolanki nie spuściły głów. Ze stanu 10:9 wysforowały się na 13:10, broniąc zaliczki i efektownie wygrywając w hali pod Dębowcem.

Sezon 2021/2022 siatkarki z Bielska-Białej zakończyły tym samym na 8. miejscu. Rozczarowującym, bo nawiązującym do sezonu 2014/2015, gdy po raz ostatni bielszczanki wylądowały aż tak nisko w ligowej tabeli...

BKS Bostik Bielsko-Biała – Uni Opole 1:3 (25:23, 18:25, 23:25, 22:25), złoty set 13:15