Zakończyła się strefowa, opolsko-śląska rywalizacja o rozstawienie przed bezpośrednią rywalizacją o awans do II ligi. basket hills Koszykarze DAAS Basket Hills zakończyli zmagania ostatecznie na 3. miejscu. W trzeciej rundzie play-off okazali się lepsi od zespołu KS Start Meble Dobrodzień. Po niesamowitym meczu wyjazdowym – bielszczanie od 4. minuty grali bez możliwości dokonywania zmian, odrobili w ostatniej kwarcie kilkanaście punktów, przegrali ostatecznie jednym – wygrali przed własną publicznością. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 45:45. W trzeciej kwarcie gospodarze wypracowali sobie 12-punktową przewagę, następnie kontrolowali przebieg meczu. Piotr Karnia poprowadził bielski zespół do zwycięstwa. Zdobył 24 punkty, m.in. bardzo ważne w drugiej kwarcie, gdy goście byli na prowadzeniu.

„Hillsi” są wśród 32 najlepszych III-ligowców w kraju. Czekaja na losowanie zestawów półfinałowych. Przystąpią następnie do właściwej walki o awans do II ligi.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – KS Start Dobrodzień 87:71 (20:18; 25:27; 24:12; 18:14)

Punkty dla DAAS Basket Hills: Piotr Karnia – 24, Robert Kozaczka – 18, Aleksander Śpiewak – 13, Mateusz Adamus – 11, Grzegorz Błotko – 8, Paweł Garus – 7, Marcin Anczykowski – 4, Maciej Jochacy – 2.