Górale zanotowali kolejny dobry mecz w 2021 roku. Co prawda, do przerwy przegrywali oni 0:1 z zespołem z Zabrza, lecz po zmianie stron przewaga bielszczan rosła na boisku. Konsekwencja bielszczan została wynagrodzona. 2 bramki Kamila Bilińskiego z końcówki meczu dały Podbeskidziu kolejne trzy punkty, które pozwoliły wydostać się z ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Sprawdzamy również, jak to spotkanie wyglądało w ujęciu statystycznym. 

Instat Index, czyli zbiór wszystkich najistotniejszych statystyk wskazał na lepszą drużynę Podbeskidzia (258:236). Górale przewodzili nieznacznie w statystykach posiadania piłki (51%-49%), wygranych pojedynków, wymienili więcej podań oraz oddali znacznie więcej strzałów na bramkę przeciwnika. 
 
Na najlepszego zawodnika Instat Index wskazał, co nie jest zaskoczeniem, Bilińskiego, który zgromadził 299 punktów. Ponadto w najlepszej trójce piłkarzy Podbeskidzia znaleźli się kolejno: Michal Pesković oraz Gergo Koscis. Podobnie jak w meczu z Legią widoczne było dobre przygotowanie fizyczne Podbeskidzia. Z raportu "fitness" wynika, iż zawodnicy z Bielska-Białej byli bardziej wybiegani od swojego przeciwnika. Zawodnicy Górali przebiegli w meczu 118,34 km, z kolei Górnika 117,80 km. Gospodarze wykonali także więcej sprintów i szybkich biegów. Zawodnikiem, który wykonał najdłuższy dystans w meczu w szeregach Podbeskidzia był Koscis (12,20). Najwięcej sprintów w drużynie spod Klimczoka wykonał z kolei kapitan, Filip Modelski (22).