Z powodzeniem o Puchar Gubernatora Miasta Tiumeń walczą siatkarki BKS-u Aluprof, które na koncie mają już dwa turniejowe zwycięstwa.

wilka_bks

Po pewnym zwycięstwie bez straty seta nad zespołem z Tobolska, bielszczanki zmierzyły się dziś z ekipą ukraińską. Spotkanie było dużo bardziej zacięte, a rywalki zmusiły siatkarki BKS-u Aluprof do wysiłku. Premierowy set padł łupem Severodchanki, która prowadziła w nim niemal od samego początku. Lepiej ułożyły się kolejne partie, przy czym bielszczanki w każdej miały problemy z przeprowadzaniem rozstrzygających akcji. Dla przykładu w trzeciej odsłonie podopieczne trenera Mirosława Zawieracza prowadziły 16:10, by ostatecznie sięgnąć po wygraną dopiero „na przewagi”. Ambitne Ukrainki o pościg pokusiły się również w secie czwartym, ale ostatecznie to BKS Aluprof triumfował 3:1 i o puchar zagra w niedzielę z gospodyniami zmagań.

Przypomnijmy, że bielski zespół udał się do Rosji w niepełnym składzie. Z różnych względów w składzie brakuje Karoliny Ciaszkiewicz, Sylwii Pelc, Laury Tomsi i Pauliny Stroiwąs. BKS Aluprof - Severodonchanka 3:1 (19:25, 25:23, 27:25, 25:22) BKS Aluprof: Nikić, Lis, Wilk, Czypiruk, Horka, Łyszkiewicz, Wojtowicz (libero) oraz Trojan, Szymańska, Strózik