W sobotę Czarni-Góral Żywiec przegrali 0:3 z Halniakiem Maków Podhalański. W niedziele w podobnych rozmiarach ulegli czechowickiemu MRKS-owi. LKS Bestwina - MRKS Czechowice Trener Piotr Jaroszek podzielił szeroką kadrę na dwa zespoły. Przeciwko czechowiczanom desygnował do gry mocno odmłodzoną drużynę, którą wsparło kilku doświadczonych zawodników, m.in. on sam. Początek spotkania rozegranego w Pszczynie należał do MRKS-u. Wynik konfrontacji bardzo szybko otworzył Michał Puchała. Uderzenie z dystansu kompletnie zaskoczyło Dominika Szczotkę. Przed przerwą podopieczni Michała Gazdy, w odstępie kilu minut, zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw z bliska futbolówkę do celu skierował Szymon Niemczyk, a następnie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Żyły, na listę strzelców wpisał się Wojciech Szal.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Czarnych-Górala. Szybką i składną akcję zamknął Damian Echolc. Więcej bramek w tym meczu nie było. MRKS wygrał zasłużenie. Żywiecka drużyna pomimo porażki zostawiła po sobie niezłe wrażenie. – Przegraliśmy, ale fragmentami nasza gra była dobra. Straciliśmy głupie bramki, po naszych błędach. Mieliśmy kilka okazji strzeleckich, których nie wykorzystaliśmy. Na pewno mecz dał mi dużo do myślenia. Kończymy etap selekcji. Wiem na kogo mogę liczyć w perspektywie IV ligi – ocenia grający trener ekipy z Żywca.

MRKS Czechowice-Dziedzice - Czarni-Góral Żywiec 3:1 (3:0) Gole dla MRKS-u: Puchała, Niemczyk, Szal Gol dla Czarnych-Górala: Echolc

MRKS: testowany zawodnik – Wójcikiewicz, Gąsiorek, Szal, testowany zawodnik, Żyła, Adamiec, Żurek, Niemczyk, Puchała, Sztorc oraz Bazin, Adamus, Then, Putek, Baranowicz, Jurek Trener: Gazda

Czarni-Góral: Szczotka – Berek, Krasny, Jaroszek, Krzus, Biegun, Biegun, Michulec, Łącki, Kitka, Waluś, Szymoński oraz Janitek, Echolc, Ścieżka Trener: Jaroszek