Z obozu Górali

– Bielszczanie zanotowali świetne wejście w rok 2021 w PKO BP Ekstraklasie. Podbeskidzie pokonało bowiem mistrza Polski, Legię Warszawa 1:0. – Myślę, że to zwycięstwo jest pewnego rodzaju niespodzianką, ale też to co przepracowaliśmy przez ten krótki okres przygotowawczy dzisiaj zaprocentowało. Oraliśmy resztki trawy, które były dzisiaj na stadionie i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni - mam nadzieję, że kibice też docenią naszą walkę. Fajnie, że wreszcie udało się wygrać – powiedział Jakub Bieroński, zawodnik Górali.

– Dla Roberta Kasperczyka był to pierwszy mecz na ławce trenerskiej Podbeskidzia od 8 lat. - Zajęliśmy się robotą i pozytywnym nastawieniem. Niezmiernie się cieszę, że to jest mecz wygrany z Legią Warszawa. Taki kop mentalny może tylko pomóc - zauważa 54 latek.

Filip Modelski został nowym kapitanem Podbeskidzia. Boczny obrońca w Podbeskidziu jest już od trzech lat, w obecnym sezonie wystąpił w 9 meczach Ekstraklasowych, Łącznie w Podbeskidziu zagrał dotychczas 58 meczów.

Szymon Mroczko przeniesie się na zasadzie wypożyczenia do 30.06.2021 r. do OKS-u Sokół Ostróda. Klub z Warmii i Mazur to 8. drużyna II ligi po rundzie jesiennej. Warto dodać, że Sokół jest tegorocznym beniaminkiem drugoligowych rozgrywek.

– Podbeskidzie Bielsko-Biała wzmacnia swoją ofensywę. Do drużyny dołączył Peter Wilson, 24-letni napastnik, ostatnio występujący w Sheriffie Tyraspol.

O rywalu

– Bieżący sezon Górnik rozpoczął właśnie od spotkania z bielszczanami. I to rozpoczął z przytupem, bowiem już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Jesus Jimenez, który dwadzieścia dwie minuty później zdobył drugiego gola, a tuż przed gwizdkiem arbitra zwiastującym zakończenie pierwszej odsłony na 3:0 wynik podwyższył Piotr Krawczyk. Druga połowa zmieniła nieco obraz gry, bowiem goście zaimponowali ambicją i nie odpuszczali. Zdobywając dwie bramki doprowadzili do dosyć nerwowej końcówki, ale w dziewięćdziesiątej minucie ponownie Jimenez postawił kropkę nad i, ustalając wynik meczu na 4:2.

– W ostatnim spotkaniu zabrzanie pokonali Cracovię 2:1.

– To właśnie na zapleczu ekstraklasy oba kluby rywalizowały po raz pierwszy a miało to miejsce w sezonie 2009/10. Wówczas górą był Górnik, dwukrotnie pokonując rywali w identycznym stosunku 1:0.

– Statystyka szesnastu rozegranych spotkań jest zdecydowanie korzystna dla Górnika. Aczkolwiek lepiej radził on sobie z Podbeskidziem w Bielsku, bowiem na własnym obiekcie gospodarze nigdy jeszcze nie wygrali. Za to w Zabrzu udało im się dwukrotnie pokonać piłkarzy Górnika.

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić, Mamić, Bieroński, Kocsis, Danielak, Ubbink, Marzec, Roginić

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 7.02.2021 r. (niedziela), g. 15:00