Z obozu Górali 

 

- W miniony weekend Górale przegrali w Lubinie 1:2, choć do szatni na przerwę schodzili prowadząc. Gole stracone po zmianie stron, a zwłaszcza ten w doliczonym czasie gry, sprawiły jednak, że Podbeskidzie do Bielska-Białej wracało bez zdobyczy punktowej. Gwoździem do przysłowiowej trumny nadziei na zdobycz był wtórnie korner lubinian. Sasa Balić zgrał przytomnie do Damiana Oko, który w czasie doliczonym do regulaminowego wcelował bezlitośnie obok bramkarza Podbeskidzia. 

 

W piątek gramy z Pogonią Szczecin i musimy szybko przypomnieć sobie, jak się punktuje, a przede wszystkim w meczach u siebie. Mam nadzieję, że 2 ważne ogniwa dla zespołu wrócą w tygodniu do treningu i będą do mojej dyspozycji przed spotkaniem z Pogonią - powiedział trener beniaminka PKO Ekstraklasy, Robert Kasperczyk. 

 

- Kamil Biliński, razem z Jakubem Świerczokiem, jest najskuteczniejszym Polakiem w ekstraklasie. Co ciekawe, ostatnim piłkarzem, który w barwach Podbeskidzia na poziomie ekstraklasy zdobył ponad 10 bramek był... Robert Demjan. W sezonie 2012/2013 słowacki snajper, liczący 30 lat, z dorobkiem 14 goli został królem strzelców rozgrywek. 

 

- Podbeskidzie jest obok Legii Warszawa, jedyną drużyną, która wiosną nie zaznała porażki na własnym obiekcie.

 

- W najbliższej kolejce na kolejne upomnienia muszą uważać czterej zawodnicy z Bielska-Białej: Dmytro Bashlai, Michał Rzuchowski, Karol Danielak i Filip Modelski mają już po trzy żółte kartki i każda kolejna skutkować będzie pauzą.

 

- Podbeskidzie wciąż plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Ostatnia Stal Mielec traci do Górali 1 punkt, i ma do rozegrania 1 mecz zaległy. 

 

 

O rywalu 

 

- Portowcy w tym roku na wyjazdach grają w kratkę. Z Rakowem Częstochowa wygrali 1:0, następnie przyszedł czas na porażki 1:2 z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław, wyjazd do Białegostoku znów okazał się zwycięski, a w ostatnim meczu z Legią Warszawa szczecinianie przegrali 2:4.

 

- Zarówno w naszym zespole, jak i w Pogoni, znajdują się zawodnicy, którzy grali w obu tych drużynach. W szeregach klubu ze Szczecina gra obecnie Mariusz Malec, który w sezonach 2016/2017 i 2017/2018 wystąpił łącznie w 36 spotkaniach w barwach Podbeskidzia.

 

- W szeregach Górali gra obecnie dwóch byłych piłkarzy Pogoni. Karol Danielak w sezonach 2014/2015 i 2015/2016 uzbierał łącznie 24 spotkania, natomiast David Niepsuj, który znajdował się tam od 2016 do 2019 roku rozegrał 43 mecze w barwach Portowców.

 

- Pogoń w ostatnim meczu pokonała u siebie Wisłę Płock 2:0. 

 

- Sytuacja kadrowa Portowców zmieniła się nieco w porównaniu do poprzedniego meczu. Do kadry wraca pauzujący ostatnio za kartki Kamil Drygas. Gotowy jest także Adrian Benedyczak, który zmagał się z urazem. Zabraknie za to Alexandra Gorgona i Adama Frączczaka. - Obaj nie pojadą z nami z uwagi na kontuzje. Jest to końcówka sezonu i miewamy małe problemy. Kontuzjowany jest również Hubert Matynia - powiedział trener Kosta Runjaic.

 

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić, Niepsuj, Hora, Rzuchowski, Ubbink, Sierpina, Bilińsk, Sitek

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 16.04.2021 r. (piątek), g. 18:00