W ten weekend odbył się pierwszy konkurs skoków narciarskich rangi FIS tej zimy. Niedzielna rywalizacja na skoczni w Falun była nader udana dla reprezentanta Polski. Jan Habdas, bo o nim mowa, znalazł się na podium zawodów, skacząc (98,5 oraz 94,5 m). Te skoki pozwoliły zawodnikowi z Zarzecza zająć 2. lokatę.

Zawody wygrał Austriak Maximilian Ortner, który oddał skoki na odległość 99 m oraz 92 m. Polak zajął ex aequo 2. miejsce z Clemensem Aignerem (98 i 94 m). W dzisiejszym konkursie z godnej strony zaprezentowali się także inni polscy zawodnicy - 6. pozycję zajął Arkadiusz Jojko, 16. Klemens Joniak, 22. Szymon Jojko, 24. Szymon Zapotoczny natomiast Adam Niżnik uplasował się na 30. lokacie.

W przyszły weekend rozpocznie się pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy rywalizować będą w Niżnym Tagile.