Na kilka dni przed kolejnymi meczami o punkty wzajemny sprawdzian formy przeprowadziły w Cygańskim Lesie drużyny Rekordu i Podbeskidzia. Derby sparingowe miały przebieg nieco zaskakujący. rekord1

Szukający optymalnej dyspozycji swoich podopiecznych oraz optymalnego ustawienia zespołu Czesław Michniewicz zaaplikował zawodnikom kolejny sparing. „Górale” na tle niżej notowanego rywala nie zaprezentowali porywającego futbolu. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Richarda Zajaca pokonał dobrze znany kibicom Podbeskidzia Mieczysław Sikora. Krzysztof Michałowski, były bramkarz TSP, obecnie broniący „biało-zielonych” barw, spisywał się bez zarzutu.

W przerwie szkoleniowiec Podbeskidzia dokonał dziesięciu zmian. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry stan meczu wyrównał Sebastian Bartlewski, a jego końcowy rezultat ustalił w 71. minucie później Anton Sloboda. Słowak uderzeniem z dystansu uchronił swój zespół przed wpadką z beniaminkiem III ligi opolsko-śląskiej, który w drugiej połowie grał w mocno eksperymentalnym zestawieniu.

Oba zespoły są w przededniu ważnych spotkań. Podbeskidzie w najbliższej kolejce zmierzy się z Cracovią, a Rekord z LKS-em Czaniec. W przypadku drużyny prowadzonej przez Wojciech Gumolę, po dzisiejszym meczu można mówić o sporej dawce optymizmu.

W premierowej odsłonie po murawie obiektu w Cygański Lesie biegał testowany przez Podbeskidzie argentyński napastnik Gonzalo Garavano. Biegał – niczym nie zachwycił.

Rekord Bielsko-Biała - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0) 1:0 Sikora (14') 1:1 Bartlewski (46') 1:2 Sloboda (71')

Rekord: Michałowski (Chwałka) - Gaudyn, Bojdys, Rucki, Waliczek, Ogrocki, Cybulski, Bryk, Sikora, Woźniak, Koczur oraz Szymańaki, Jakowenko, Papatanasiu, Profic, Biel, Balcarek, Bernat Trener: Gumola Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Deja, Konieczny, Adu Kwame, Chrapek, Kupczak, Urban, Kołodziej, Bujok, Garavano II połowa: Rybansky - Górkiewicz, Konieczny, Pietrasiak, Telichowski, Kurowski, Sloboda, Łatka, Bartlewski, Wodecki, Malinowski oraz Kołodziej Trener: Michniewicz