Powołana do życia fundacja Sport Forte – Polskie Orły to inicjatywa rodziców. – Rodzice wiedzą na jakie trudności napotyka młody sportowiec na swojej drodze rozwoju sportowego. Dlatego głównym celem fundacji jest wspieranie ich talentu oraz zarażanie sportem jak najszerszej grupy dzieci – zgodnie podkreślają założyciele fundacji. – Z perspektywy rodziców pragniemy inicjować działania i wspierać nasze pociechy, aby jak najliczniejsze grono młodzieży osiągnęło swój osobisty sukces i przeżyło wspaniałą przygodę ze sportem. Dziecięca radość i ich marzenia determinują nasze działania, dlatego zapraszamy wszystkich do współpracy i podejmowania inicjatyw dla dobra dzieci – dodają.
 
Pierwszy cel, który przyświeca założycielom organizacji Sport Forte – Polskie Orły dotyczy stworzenia grup treningowych. – Zamieniając słowa w czyny 31 sierpnia ruszamy z pierwszym projektem Professional Football na obiektach COS Szczyrk – zaznacza Joanna Wiśniewska z Fundacji Sport Forte. 
 
Harmonogram testów – 31.08.2018 r.:
godz. 16:00-17:15 – rocznik 2007
godz. 17:15-18:30 – rocznik 2008
godz. 18:30-19:45 – rocznik 2009

Miejsce: obiekty Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich, 43-370 Szczyrk, ul. Plażowa 8.
 
Zawodnicy zakwalifikowani do projektu Polskie Orły, po treningu selekcyjnym, zostaną podzieleni na trzy grupy (maksymalnie 18 zawodników). Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – trening piłkarski 90 minut + 20 minut zajęcia dodatkowe.
 
Ponadto organizatorzy przewidują:
- zajęcia z dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem
- raz w miesiącu mecz kontrolny
- udział w turniejach
- obozy zimowe i letnie
 
Motto przyświecające działaniom fundacji brzmi: "Zasypiaj z marzeniami, obudź się z celem." Szczegóły m.in. na facebook Polskie Orły