Po drugie zwycięstwo z rzędu jechali piłkarze żywieckiego Górala do Jaworzna, na mecz z miejscową Szczakowianką. Ich plany i ambicje szybko jednak zweryfikowała boiskowa rzeczywistość...

Mateusz Biegun Piotr Trzop Czarni Góral Żywiec Derby

Miniony weekend był dla Czarnych-Górala bardzo udany. Żywczanie wygrali derbowe starcie z GKS-em Radziechowy-Wieprz, a o zwycięstwie zadecydowała bramka strzelona z rzutu karnego w ostatnich minutach. Zdobyte trzy punkty pozwoliły podopiecznym Marka Gołucha wrócić do "gry" w walce o utrzymanie. Jednakże ewentualna dzisiejsza porażka ponownie bardzo utrudniłaby sytuację Górala.

Początek spotkania mógł ułożyć się dla gości z Żywca bardzo dobrze. Już po niedługim odstępie czasu od pierwszego gwizdka Gołuch znalazł się w sytuacji sam na sam z brakarzem Szczakowianki - uderzył niecelnie. Chwilę później groźnie z dystansu strzelał Artur Michulec. W 35. minucie, w swoim stylu, skrzydłem przedarł się Damian Echolc, ale jego centry nikt nie zdołał zwieńczyć. To co nie udało się Górali, udało się gospodarzom. W 41. minucie Damian Mróżek fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego. Do szatni drużyny schodziły zatem przy rezultacie 1:0, ten jednak długo się nie utrzymał, wszak...

... już w 54. minucie żywczanie dali się zaskoczyć po raz drugi. Bartosz Zyguła przedarł się skrzydłem, wycofał piłkę na piąty metr do niepilnowanego Artura Molendy, który z zimną krwią posłał piłkę do siatki. Chwil kilka później Szczakowianka mogła prowadzić już 3:0. Dobrą interwencją popisał się jednak Rafał Prochownik. W końcówce spotkania piłkarze z Tetmajera postawili wszystko na jedną kartę. Ich strzały z dystansu nie mogły jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Michała Kojdyckiego. W 85. minucie w znakomitej sytuacji do zdobycia gola kontaktowego znalazł się Marcin Studencki, ale z bliska głową uderzył niecelnie.

Szczakowianka Jaworzno - Czarni-Góral Żywiec 2:0 (1:0) 1:0 Mróżek (41') 2:0 Molenda (54')

Czarni-Góral: Prochownik - Jaroszek, Klimek, Białas, Borak (46' Krasny), Echolc, Michulec, Studencki, Gołuch, Miodoński Trener: Gołuch