Dwa zespoły reprezentujące Żywiecczyznę stworzyły ciekawe, sparingowe widowisko. Mecz Matalu Skałki Żabnica z Czarnymi-Góral Żywiec mógł się podobać. Goral mecz Premierowa odsłona pojedynku była bardzo wyrównana, co zgodnie potwierdzili w pomeczowych wypowiedziach obaj szkoleniowcy. Na prowadzenie w 6. minucie wyszli podopieczni Dariusza Nowaka. W polu karnym rywala nieprzepisowo powstrzymał Piotr Jaroszek, grający opiekun Czarnych-Górala. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Kalfas. IV-ligowiec jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie, a duża w tym zasługa zawodników Skałki. Najpierw obrońca źle wybił futbolówkę z własnego pola karnego, a chwilę później jego partner niepotrzebnie faulował w obrębie własnej szesnastki przeciwnika. Dwukrotnie owe błędy wykorzystał Kamil Żołna. Po przerwie więcej z gry miała drużyna z Żywca, która swoją przewagę udokumentował jednym gole, zdobytym po wzorowo wyprowadzonym kontrataku. Mecz mógł się podobać. Oba zespoły próbowały grać piłką, nie było wybijania na oślep.

- Pierwsza połowa, na moje oko, była bardzo wyrównana. Przegrywaliśmy 0:1, ale zdobyliśmy dwa gole. Skałka grała piłką, wychodziła do pressingu. W przerwie dokonałem ośmiu zmian. Osiągnęliśmy przewagę. Lepiej prezentowaliśmy się pod względem fizycznym i przypieczętowaliśmy wygraną - ocenia Jaroszek

- Z postawy zespołu i poszczególnych zawodników jestem zadowolony. Z wyniku oczywiście nie. Przytrafiły nam się dwa, głupie błędy, po których straciliśmy przed przerwą dwa gole. W pierwszej połowie byliśmy równorzędnym rywalem dla Górala. Druga połowa była ciut słabsza w naszym wykonaniu. Zabrakło troszkę sił i straciliśmy trzeciego gola - mówi Nowak.

Metal Skałka Żabnica - Czarni-Góral Żywiec 1:3 (1:2) Gol dla Metalu Skałki: Kalfas Gole dla Czarnych-Górala: Żołna - 2, Michalski

Metal Skałka: Nowakowski - Urbański, Kozak, Dudka, Biegun, Krutak, Kliś, Szczotka, Kochutek, Chowaniec, Kalfas oraz Drewniak, Kumorek, Pękala, Kania Trener: Nowak

Czarni-Góral: Ł.Byrtek - Krasny, Jaroszek, Borak, Klimek, Żołna, N.Biegun, Motyka, Gołuch, Stolarczyk, testowany zawodnik oraz Białas, Małysiak, Michalski, W.Miodoński, Fijak, Osmałek, Stokłosa, Szymoński Trener: Jaroszek