Na kortach ziemnych klubu tenisowego TK Pris Frydek-Mistek kolejny start zaliczył Igor Kubalka. Podopieczny klubu BTT Wielki Szlem z Bielska-Białej znów pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności.

Igor Kubalka Czechy Turniej tenisa ziemnego Prestige Baby Open w kategorii wiekowej do lat 9 był kolejnym startem Igora Kubalki w tym roku. 9-latek w barwach Wielkiego Szlema wypadł za naszą południową granicą znakomicie. W grupowych pojedynkach pewnie pokonał zawodników z Czech i Słowacji. W ćwierćfinale nie dał szans Mikołajowi Ćwiekowi z Górnika Bytom, którego pokonał 4:0. Półfinał to konfrontacja z faworytem zmagań – Samuelem Guzoniem, z którym Kubalka przegrał nie tak dawno w Rożnovie. Agresywna gra pozwoliła bielskiemu reprezentantowi triumfować bez straty seta. W finale, grając ze spokojem i narzucając własny styl gry, pokonał z kolei Denisa Krakovskiego 4:1.

Igor Kubalka zdobył tym samym puchar i małą rakietkę ze złota, którą sponsorował miejscowy zakład złotniczy. Ponadto, na ogromnym pucharze przechodnim wygrawerowano jego imię i nazwisko na liście zwycięzców od 2011 roku. To już trzeci wygrany, tegoroczny turniej młodego tenisisty w Czechach. – Igor coraz bardziej widoczny jest i doceniany na obiektach tenisowych za Olzą. Warto podkreślić dużą poprawę w sferze mentalnej zawodnika, która ma kluczowe znaczenie w wygrywaniu. Jest bardziej skoncentrowany i zmotywowany do walki na korcie. Cały czas nad tym pracujemy podczas treningów – wyjaśnia szkoleniowiec Przemysław Głowacki.