Do Jaworzna po ostatnie punkty wyjazdowe w obecnym sezonie udali się piłkarze Drzewiarza Jasienica.

Drzewiarz rusek I gorszego startu środowej potyczki nie mogli sobie wyobrazić. Krótko po wznowieniu gry od środka boiska gospodarze objęli prowadzenie. Akcję bramkową Szczakowianka przeprowadziła lewą flanką, co przy biernej postawie defensorów ekipy z Jasienicy umożliwiło Maciejowi Rozmusowi skierowanie piłki do siatki strzałem z okolic 12 metra. Zła passa Drzewiarza zmieniła się jeszcze przed przerwą, ale zanim gości kontrolę nad meczem przejęli, mogli mówić o sporym pechu. W 17. minucie uderzenie Krystiana Papatanasiu odbiło się od poprzeczki, sporo wątpliwości wzbudziło to, czy futbolówka przekroczyła w tej sytuacji linię bramkową. Sędzia główny w każdym razie na środek nie wskazał. 120 sekund później wątpliwości nie było żadnych. Błąd obrońcy Szczakowianki, który zbyt krótko podawał do własnego golkipera wykorzystał z zimną krwią Daniel Jakowenko. Ofensywny zawodnik Drzewiarza dobrą formę i skuteczność potwierdził w 39. minucie. Tym razem został idealnie obsłużony przez „Papę”, nie pozostało mu nic innego więc, jak minąć bramkarza i ulokować piłkę w opuszczonej „świątyni”.

Dla odmiany start drugiej połowy należał do podopiecznych trenera Ireneusza Kościelniaka. W 47. minucie Michał Grześ podwyższył wynik z podania Krzysztofa Koczura. Cała akcja przeprowadzona została prawym skrzydłem. Drzewiarz od tego momentu zyskał pewność w poczynaniach, miejscowi nie mieli konceptu, by rywala zaskoczyć. Nic w tej materii nie zmieniło się, gdy w 71. minucie za drugą żółtą kartkę do szatni odesłano Papatanasiu. Siły wyrównały się w końcówce. Czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Dworak. Kilka minut później arbiter meczu gwizdnął po raz ostatni w środę, w konfrontacji ostatecznie ze szczęśliwym finałem dla kończących sezon na podium IV-ligowców z Jasienicy.

Szczakowianka Jaworzno – Drzewiarz Jasienica 1:3 (1:2) 1:0 Rozmus (1') 1:1 Jakowenko (19') 1:2 Jakowenko (39') 1:3 Grześ (47')

Drzewiarz: Żerdka – Kliber, Romanowicz, Grześ (90+2' Lapczyk), Czyż, Łoś (57' Kozielski), Sekuła, Papatanasiu, Jasiński (46' Waliczek), Koczur (90+3' Zieliński), Jakowenko Trener: I.Kościelniak