Z obozu "Górali" 

– Niezwykle istotne w kontekście walki o zachowanie statusu ekstraklasowego klubu było minione starcie bielszczan. Zawodnicy Stali Mielec po 20. kolejkach zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 16 punktów. Górale mieli 2 "oczka" więcej i plasowali się pozycję wyżej. Ta sytuacja uległa jednak zmianie. Drużyna z Podkarpacia pokonała Podbeskidzie i przeskoczyła zespół spod Klimczoka w ligowej tabeli. 

– Mecz wyglądał dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że drużyna Stali Mielec operuje długimi piłkami, ma świetnie przygotowane stałe fragmenty gry, preferuje dużo gry na tzw. "przebitki". Niestety, z jednego takiego stałego fragmentu, a konkretnie z autu wyrzuconego przez Forsella, straciliśmy bramkę. Pierwszą obroniliśmy w pierwszym tempie, potem dobitka z półobrotu Getingera. Tylko on wie, jak to trafił - skomentował spotkanie Robert Kasperczyk. 

Kamil Biliński w meczu ze Stalą zdobył swoją 9. bramkę w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, co czyni go najskuteczniejszym Polakiem.

– Zagrożeni karą w 23. kolejce w szeregach Podbeskidzia są: Dmytro Baszłaj oraz Michał Rzuchowski. Obaj mają na swoim koncie 3 żółte kartki.

– Beskidzkie środowisko sportowe łączy siły, by wesprzeć Wiktorka Szechowiaka. Z ciekawą inicjatywą pomocy wyszedł klub Podbeskidzie Bielsko-Biała. Więcej o akcji TUTAJO rywalu

– Wygrana z Podbeskidziem może dać Warcie utrzymanie w lidze. - Chcemy wygrać każdy mecz, niezależnie od tego, jak punktują nasi rywale – mówi pomocnik Zielonych Mateusz Kupczak, który w przeszłości przywdziewał barwy Podbeskidzia. 

– Kapitan Warty Poznań, Bartosz Kieliba, przeszedł w ostatnich dniach operację, który wyklucza go z gry do końca tego sezonu.

– Obrońca Warty Poznań, Robert Ivanov został powołany do reprezentacji Finlandii na nadchodzące mecze z Bośnią i Hercegowiną, Ukrainą oraz Szwajcarią.

– W ostatnim meczu pomiędzy Wartą a Podbeskidzie górą byli ci pierwszy. Poznaniacy pokonali Górali 2:1. 

Przypuszczalny skład Podbeskidzia: Pesković – Modelski, Janicki, Rundić, Mamić, Bieroński, Kocsis, Danielak, Hora, Roginić, Biliński

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 21.03.2021 r. (niedziela), g. 12:30