Bardzo ciekawy był dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich. Ostatecznie świętował w nim Stefan Kraft z Austrii, który nieznacznie wyprzedził Słoweńców - Zige Jelara oraz Timiego Zajca. Dobre zawody odnotował także Piotr Żyła. Zawodnik WSS Wisła w Wiśle oddał skoki na odległość 223,5 m oraz 228,5 m, co dało mu finalnie 5. lokatę. Pozostali podopieczni Michala Doleżala zaprezentowali się zdecydowanie gorzej, nie "goszcząc" nawet w pierwszej 10.

Kamil Stoch ukończył konkurs na 12. miejscu, natomiast Dawid Kubacki był 18. Do drugiej serii zakwalifikowali się także Jakub Wolny z LKS Klimczok Bystra i Andrzej Stękała. Ten pierwszy zajął 25. pozycję, zaś Stękała był 26. Na pierwszej serii zawody w Oberstdorfie ukończył Aleksander Zniszczoł. Urodzony w Cieszynie skoczek był dziś 32.