W ramach krótkiego zgrupowania w Hiszpanii podopieczni Macieja Stolarczyka rozegrali 2 mecze towarzyskie. Biało-Czerwoni wpierw sparowali z drużyną Arabii Saudyjskiej U-20, która nie okazała się przeciwnikiem na tym samym poziomie. Polacy wygrali 7:0 (2:0). Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Adrian Benedyczak, który na co dzień występuje w barwach Pogoni Szczecin.

W tym meczu na placu gry pojawił się również Krzysztof Kubica. Były szkoleniowiec Wisły Kraków piłkarzowi urodzonemu w Żywcu dał rozegrać całą drugą połowę na pozycji środkowego obrońcy. Występujący obecnie w Górniku Zabrze Kubica zaprezentował się bardzo dobrej strony - dość wspomnieć, że w 68. minucie wpisał się na listę strzelców po sprytnym uderzeniu głową.

Kilka dni później reprezentacja Polski zmierzyła się z rywalem zdecydowanie bardziej wymagającym. Rówieśnicy z Austrii w swojej grze okazali się dojrzalsi i skuteczniejsi, co pozwoliło im zwyciężyć 2:0. Obie bramki strzelił Chukwubuike Adamu. Kubica, który w rundzie wiosennej należy do graczy z podstawowego składu Górnika, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.