To rzadkość, by jedna drużyna tak zdominowała rozgrywki w jakiejkolwiek dyscyplinie i kategorii wiekowej. W wielkim stylu III-ligową promocję uzyskał zespół siatkarek TS Stal Śrubiarnia Żywiec, oparty o uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego ŻAPN.

SMS ZAPN 1 Już sezon zasadniczy zmagań na szczeblu wojewódzkiej IV ligi potwierdził aspiracje żywczanek. Kolejne rywalki uczennice Gimnazjum i Liceum SMS ŻAPN pokonywały z dużą łatwością, dość wspomnieć, że tylko MKS Imielin był w stanie doprowadzić do pięciosetowych meczów z podopiecznymi trenera Michała Feila. Obie potyczki przyniosły triumf TS Stal Śrubiarnia, które do finałowego turnieju o awans do III ligi przystąpiły z kompletem spotkań wygranych i zaledwie siedmioma straconymi setami.

Kwestia sukcesu w IV lidze rozstrzygnęła się podczas trzech dni siatkarskich potyczek w Żywcu. Na wstępie gospodynie pokonały 3:0 KPKS Halemba, następnie jedną partię oddały zawodniczkom UKS Net Piekary Śląskie. O triumfie w rozgrywkach zdecydował ostatni mecz z... MKS Imielin. Rywalki prowadziły w nim już 2:1 w setach i 20:13 w odsłonie czwartej, ale i to nie powstrzymało żywczanek. Po wielkich emocjach odrobiły dystans, w tie-breaku ciesząc się po wygranej 15:11. Przez cały sezon żywiecki zespół przebrnął w ten oto sposób z kompletem 19 zwycięstw!

– Nasze zawodniczki pozostawiły na boisku nie tylko umiejętności i chęci, ale całe swoje serce, za co należą się im olbrzymie słowa uznania. To fantastyczne osiągnięcie dziewczyn będących jeszcze w wieku szkolnym. Mamy nadzieję, że i w III lidze będą walczyć z taką zawziętością – mówi zadowolony trener siatkarek TS Stal Śrubiarnia.

SMS ZAPN 2