III-ligowa bialska Stal sparowała z grającym o szczebel niżej Drzewiarzem Jasienica. Zespół wyżej notowany był o jedno trafienie lepszy. BKS Stal Gorak

Premierowa odsłona test-meczu była ciekawsza, przede wszystkim ze względu na cztery gole, które w niej padły i bardziej wyrównana. Wynik rywalizacji już w 2. minucie otworzył Damian Szczęsny. Nowy nabytek Stali skierował do celu piłkę zagraną z rzut wolnego. Kwadrans później było 1:1. Dawid Gola uderzeniem głową pokonał Dominika Chmiela. Tym razem futbolówka w pole karne była dogrywana z rzutu rożnego. Dariusz Łoś niebawem wyprowadził jasieniczan na prowadzenie, wykorzystał błąd defensywy BKS-u. Momentalnie wyrównał Przemysław Brychlik, którego dokładnym podaniem obsłużył Szczęsny.

W przerwie i w trakcie drugiej odsłony trenerzy obu ekip przeprowadzili wiele zmian. Inicjatywę przejęli podopieczni Rafała Góraka, ich przewaga rosła, ale długo nie miała bramkowego przełożenia. W kilku przypadkach brakowało zwieńczenia składnych akcji. Lepiej mogli zachować się m.in. Marcin Kocur i Seweryn Caputa. Niemoc została przełamana w 73. minucie. Ariel Dzionsko dośrodkował w pole karne, Kamil Karcz uderzył precyzyjnie w długi róg. W samej końcówce raz jeszcze w dogodną okazję zmarnował Kocur. Jasieniczanie po przerwie w ofensywie nie zdziałali zbyt wiele.

BKS Stal Bielsko-Biała – Drzewiarz Jasienica 3:2 (2:2) Gole dla BKS-u: Szczęsny, Brychlik, Karcz Gole dla Drzewiarza: Gola, D.Łoś

BKS Stal: Chmiel – Rucki, Dudała, Prokopów, Paleta, Bednarz, Czaicki, Brychlik, Szczęsny, Zdolski, Wiśniewski oraz Dzionsko, Sobala, Dancik, Karcz, Furczyk, Caputa, Iskrzycki, Kocur Trener: Górak

Drzewiarz: Michałowski (Szymala) – Gola, Piela, Waliczek, Chojnacki, Sekuła, P.Łoś, D.Łoś, Kuder, Wojtasik, Kozielski oraz D.Łoś, Wojtasik, Romanowicz, Studencki, Basiura, Machalica, Gajda, Strzelczyk Trener: Jarosz