A jak awans – Błyskawica Drogomyśl awansowała w 2022 roku do IV ligi śląskiej gr. 2. Runda jesienna w wykonaniu podopiecznych Krystiana Papatanasiu nie była ani tak zła jak niektórzy przypuszczali, ani rewelacyjna. Błyskawica w tabeli obecnie plasuje się na 13. miejscu. 

 

B jak beniaminkowie – Bardzo dobrze w naszych "okręgówkach" poczynają beniaminkowie, którzy stanowią wartość dodaną do rozgrywek. W Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej udaną jesień mają za sobą KS Międzyrzecze i Rotuz Bronów, natomiast w Lidze Okręgowej Skoczowsko-Żywieckiej Góral Istebna i Smrek Ślemień. Więcej o beniaminkach TUTAJ

 

C jak cel – Podbeskidzie po pierwszej rundzie plasuje się na 8. miejscu w tabeli I ligi. Włodarze klubu jednak za cel na ten sezon stawiają sobie miejsce szóstce, które pretenduje do gry w barażach.

 

D jak Dariusz Żuraw – Powyższy cel realizować będzie Dariusz Żuraw, który początkiem września został trenerem Podbeskidzia, zastępując na tym stanowisku Mirosława Smyłę

 

E jak ekstraliga – Po spadku z Ekstraligi Kobiet żeński zespół Rekordu Bielsko-Biała jest na najlepszej drodze do powrotu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. 

 

F jak futsal – Głównym przedstawicielem futsalu w naszym regionie jest bez cienia wątpliwości Rekord, jednak kolejne kluby coraz chętniej angażują się w tę dyscyplinę. We wszystkich kategoriach wiekowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski będziemy śledzić (lub już śledziliśmy) poczynania również GLKS-u Wilkowice, który swoje zespoły asygnował już w poprzednim sezonie.

 

G jak gala – Bezprecedensowym wydarzeniem, była II Gala Beskidzkiej Ligi Biznesu. Uroczystość, która odbyła się w bielskim Bistro Sports Pub Arena była połączeniem części oficjalnej - w postaci wręczenia nagród i wyróżnień - ze wspólną zabawą.

 

H jak hit w "okręgówce" – Na remis wypadły w meczu wieńczącym jesień w „okręgówce” żywiecko-skoczowskiej przewodzące tabeli drużyny Tempa Puńców i GKS-u Radziechowy-Wieprz. Piłkarze Tempa potwierdzili natomiast w Radziechowach swoją supremację w minionej już rundzie, podtrzymując miano drużyny niepokonanej w żadnej z 14. potyczek. 

 

 

I jak integracja – Taki cel przyświeca rozgrywkom Beskidzkiej Ligi Biznesu, która cieszy się coraz to większą popularnością. 


J jak jubileusz – 100-lecie istnienia obchodził w roku 2022 Bialski Klub Sportowy "Stal". Obchody tego wydarzenia były huczne, na Stadionie Miejskim odbył się mecz VFL Wolfsburg, bielski Ratusz "otulony" był w czerwono-żółto-zielone barwy. Niestety, BKS w lidze zajmuje ostatnie miejsce, co powoduje, że ten rok nie jest szczególnie udany dla tego zasłużonego klubu. 

 

K jak król strzelców – Dominik Kępys z GLKS-u Wilkowice został królem strzelców Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej w sezonie 2021/2022. L jak lider – Soła Kobiernice, Victoria Hażlach i Beskid Gilowice - te ekipy przewodzą w swoich a-klasowych rozgrywkach.