Znacznie bardziej doświadczone rywalki wyraźnie górują w stawce I ligi nad młodymi siatkarkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

SMS pzps Ekipa uczennic placówki w Szczyrku rozegrała dziś trzeci mecz w sezonie w rozgrywkach I ligi. I tym razem o zdobyczy punktowej nie było mowy. Lepiej w całym spotkaniu wypadły zawodniczki Ekstrimu Gorlice, które w każdym secie budowały przewagę. Elementem, z którym gospodynie nie radziły sobie była zagrywka przyjezdnych. Podopieczne duetu trenerskiego Wiesław Popik, Andrzej Peć popełniały też dużą liczbę własnych błędów. Najbliżej doprowadzenia do emocjonującej końcówki ekipa SMS PZPS była w partii numer dwa. Miejscowe wyrównały na 13:13, ale niebawem znów zapas czterech „oczek” miały gorliczanki.

Dla szczyrkowianek był to pierwszy mecz na zapleczu ORLEN Ligi rozegrany w roli gospodyń w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Wcześniej bez jakichkolwiek zdobyczy wróciły z Krosna i Torunia.

SMS PZPS Szczyrk – Ekstrim Gorlice 0:3 (18:25, 20:25, 14:25)

SMS PZPS: Grabka, Michalewicz, Lipska, Rasińska, Dąbrowska, Mielczarek, Świder, Michalak, Różyńska, Muszyńska, Świrad, Żurawska (libero) Trenerzy: Popik, Peć