Spośród dwóch beskidzkich drużyn siatkarskich na III-ligowych parkietach jednej udało się przedłużyć nadzieje na występy w wyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie. – Awans byłby dla nas taką nagrodą – mówi Adam Prończuk, prezes MTS Winner Czechowice-Dziedzice. Siatkarze MTS-u Winner już w pierwszym turnieju finałowym w Katowicach zaprezentowali się z dobrej strony, a w miniony weekend postawili pieczęć na awansie. Premierowy dzień zmagań przyniósł bezpośrednią potyczkę naszych drużyn i nieoczekiwanie lepsi okazali się zawodnicy PRO AZS ATH, którzy swoją wyższość dowiedli efektownym zwycięstwem 15:8 w tie-breaku. Nazajutrz czechowiczanie zagwarantowali sobie miejsce w czołowej dwójce rywalizacji. To następstwo wygranej nad akademikami z Gliwic w czterech odsłonach. Ostatnie dzień zawodów nie miał już większego ciężaru gatunkowego. Gospodarze stoczyli zacięty bój z Czarnymi Katowice i mimo prowadzenia 2:1 w setach po raz kolejny musieli pogodzić się z przegraną z katowiczanami, którzy w finale wojewódzkim odnieśli komplet zwycięstw. Turniej wojewódzki stanowi zatem przedsmak emocji na szczeblu ogólnopolskim. Półfinały zaplanowano w terminie 5-7 kwietnia. Ekipie MTS-u Winner przyjdzie najprawdopodobniej rywalizować w zawodach w Andrychowie. Za przeciwników podopieczni trenera Romana Gila mieć będą drużyny z województw małopolskiego, podkarpackiego i opolskiego. – Byłoby super, gdyby udało nam się przejść i ten etap. Po tylu latach gry w III lidze awans byłby taką nagrodą. Dla chłopaków to najlepszy moment, by zagrać w wyższej lidze. Miasto jest przychylne, mamy bardzo dobry system stypendiów i uważam, że stać nas na równorzędną walkę w II lidze – podkreśla Adam Prończuk, prezes czechowickiego klubu. Wyniki turnieju w Czechowicach-Dziedzicach: MTS Winner Czechowice Dziedzice - PRO AZS ATH Bielsko Biała 2:3 (25:22, 22:25, 25:11, 21:25, 8:15) TKKF Czarni Katowice - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:14, 19:25, 30:28, 25:17) TKKF Czarni Katowice - PRO AZS ATH Bielsko Biała 3:2 (25:19, 26:28, 25:21, 23:25, 15:7) KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - MTS Winner Czechowice Dziedzice 1:3 (25:19, 21:25, 23:25, 23:25) PRO AZS ATH Bielsko Biała - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:23, 22:25, 21:25, 25:23, 15:10) MTS Winner Czechowice Dziedzice - TKKF Czarni Katowice 2:3 (25:18, 23:25, 25:21, 16:25, 10:15) Końcowa kolejność III ligi w województwie śląskim: 1. TKKF Czarni Katowice - 12 pkt., sety 18:8 2. MTS Winner Czechowice-Dziedzice - 9 pkt., sety 15:14 3. PRO AZS ATH Bielsko-Biała - 8 pkt., sety 10:16 4. KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - 7 pkt., sety 10:15 Skład MTS Winner Czechowice-Dziedzice: Łukasz Stawowski, Krzysztof Kapa, Adrian Wiewióra, Tomasz Faron, Kamil Słomka, Krzysztof Błachut, Daniel Pawlik, Maciej Paszek, Maciej Nycz, Wojciech Widawski, Mateusz Mola, Mateusz Byrdy Trener: Roman Gil

Skład PRO AZS ATH Bielsko-Biała: Szymon Kwarta, Ryszard Laszczak, Sebastian Wojtyłko, Bartosz Ficoń, Maciej Michalik, Paweł Lenda, Szymon Czapla, Rafał Marczuk, Sławek Broncel, Artur Grzegorzek, Jerzy Kościelny, Wojciech Gradowski Trener: Paweł Gradowski