Uczennice udały się tym razem do Węgrowa, gdzie stawić czoła musiały zespołowi niżej notowanemu w stawce I-ligowej. Różnica wynikająca z tabeli szybko i w sposób wyraźny uwidoczniła się na parkiecie. Premierowego seta SMS PZPS łatwo wygrał 25:14, w drugiej partii gospodynie zdobyły ledwie kilka „oczek” więcej. Marsz podopieczne Wiesława Popika kontynuowały w secie kolejnym, ale przy prowadzeniu 23:20 na krótki okres gry straciły koncentrację, a siatkarki Nike zerwały się do walki, szalę przechylając na swoją korzyść. Biegu wydarzeń całego spotkania to nie zmieniło. W czwartej odsłonie przewaga ekipy ze Szczyrku znów była bardzo znacząca. Triumf 25:19 przypieczętował pełną pulę punktów dla faworyzowanych przyjezdnych.

Najwięcej punktów dla SMS-u zdobyła Olivia Różański. Dorobek 20 „oczek” przyczynił się do uzyskania przez atakującą tytułu MVP meczu w Węgrowie. 17 pkt. dołożyła Aleksandra Lipska, z 11 potyczkę zakończyła kapitan zespołu Natalia Murek. Drużynowo o sukcesie uczennic przesądziło znakomite przyjęcie zagrywki przeciwniczek, w ślad za tym zaś wysoka skuteczność w ataku.

Sokołów SA Nike Węgrów – SMS PZPS Szczyrk 1:3 (14:25, 19:25, 27:25, 19:25)