To trzecie w tym sezonie bielskie derby na szczeblu III ligi śląsko-opolskiej, zarazem trzecie z doskonałym finałem dla...

Rekord_radosc

… ekipy Rekordu, która po raz drugi w bieżących rozgrywkach okazała się lepsza od „dwójki” Podbeskidzia.

Derby przyniosły pokaźną dawkę emocji. Padło kilka bramek, a ciekawie było od pierwszego gwizdka arbitra. Już w 6. minucie Mieczysław Sikora przedarł się w pole karne rezerw Podbeskidzia i „na raty” pokonał Łukasza Mrzyka. Riposta gospodarzy była znakomita i szybka. W obrębie „16” przytrzymany nieprzepisowo został Maksymilian Wojtasik. Sprawiedliwość wymierzył bezlitośnie Rudolf Urban. Kwadrans interesującej potyczki zamknąć mogło trafienie Dariusza Ruckiego, jednak strzał pomocnika Rekordu minimalnie poszybował nad bramką miejscowych. Przewaga i lepsza postawa ekipy z Cygańskiego Lasu w końcu znalazła odzwierciedlenie w rezultacie. W 23. minucie Mrzyk kapitalnie obronił strzał Dawida Ogrockiego. Ale 10 minut później szans już nie miał. Dośrodkowanie Krystiana Papatanasiu z rzutu wolnego Ogrocki sfinalizował precyzyjną główką. „Dwójka” bodaj najlepszą okazję do wyrównania miała po godzinie rywalizacji, ale futbolówkę niechybnie zmierzającą do „świątyni” odbił Rucki. Oczy ze zdumienia wszyscy przecierali w 71. minucie. Solową akcję przeprowadził wówczas Sikora, a na jej zakończenie, niemal z „zerowego kąta” huknął nie do obrony. To była bez wątpienia ozdoba derbów, których Rekord przegrać już nie mógł. Bramka Dawida Nagiego w doliczonym czasie drugiej odsłony była tylko tą na otarcie łez.

W Bielsku-Białej, przynajmniej do kolejnych derbów, rządzą „biało-zieloni”, którzy wcześniej ograli „dwójkę” 1:0, jak również zespół bialskiej Stali.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Rekord Bielsko-Biała 2:3 (1:2) 0:1 Sikora (6') 1:1 Urban (11', z rzut karnego) 1:2 Ogrocki (33') 1:3 Sikora (71') 2:3 Nagi (90+4')

Podbeskidzie II: Mrzyk – Jarosz, Miroski (65' Wentland), Kareta, Januszyk, Kupczak, Urban (46' Kurowski), Olszowski, Zelek, Wojtasik (78' Nagi), Nowak Trener: Wyroba

Rekord: Michałowski - Gaudyn, Bojdys, Rucki, Waliczek, Sikora, Bryk (63' Biel), Papatanasiu (90' Jaroś), Ogrocki (61' Profic), Szymański (46' Koczur), Woźniak Trener: Gumola