Ligowe starcie siatkarskich drużyn z Łodzi i ze Szczyrku było konfrontacją ekipy doświadczonej z młodzieżą wciąż poznającą siatkarskie tajniki. Mimo ambitnej postawy przyjezdnych równego meczu nie było.

SMS Szczyrk siatkowka – Zaangażowania w grę w naszym zespole nie brakowało. Ale górę wzięło doświadczenie rywalek – rozwiał wątpliwości Andrzej Peć, jeden z trenerów szkolnej drużyny, która w Łodzi w istocie próbowała zawodniczkom ŁKS-u przeciwstawić się na miarę możliwości.

Się we znaki drużynie SMS PZPS dały przede wszystkim doświadczone skrzydłowe. Agnieszka Wołoszyn zapisała na swoim koncie 16 „oczek”, Katarzyna Jaszewska dołożyła 11. Przy tak dobrze punktujących liderkach gospodynie w każdej z odsłon uzyskiwały kilka punktów bezpiecznej różnicy i mimo niezłych fragmentów uczennic ze Szczyrku, spokojnie zwycięstwa dowoziły do końca trzech setów. W szeregach przyjezdnych wyróżniła się w kolejnym meczu I ligi Oliwia Michalak, która dorobek swojej drużyny powiększyła o 9 punktów.

W środę do Szczyrku zawita faworyt rozgrywek I ligi, przewodzący stawce zespół MLKS Roltex Zawiszy Sulechów.

ŁKS Commercecon Łódź – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)

SMS PZPS: Michalewicz, Nowicka, Mielczarek, Lipska, Świrad, Michalak, Różyńska, Sobiczewska, Rasińska, Murek, Żurawska (libero), Łysiak (libero) Trenerzy: Popik, Peć