Wojciech Chuchała zaliczył udany start w jubileuszowym Rajdzie Wisły. Bielszczanin stanął na podium, tym samym pozycję lidera w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski zachował. wojtek chuchala1 Wojciech Chuchała zmagania podczas 60. Rajdu Wisły ukończył na drugiej pozycji. Trasę wyścigu szybciej od niego pokonał tylko Łukasz Habaj, był o ponad dwie sekundy szybszy. Kierowca z Bielska-Białej był liderem przed ostatnim odcinkiem specjalnym, wyprzedzał Habaja o 3,9 sekundy. Ten na niedzielnym etapie z nawiązką odrobił straty, zanotował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo podczas mistrzostw Polski.

Obaj kierowcy na Placu Hoffa w Wiśle odebrali po zakończeniu rywalizacji nagrody. Na podium stanęli wspólnie z Grzegorzem Grzybem, który był trzecim kierowcą rajdu.

Chuchała zachował po piątej rundzie mistrzostw Polski prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wyprzedza o 23 punkty Grzyba, trzeciego Tomasza Kuchara o 39.