Rezerwy bielskiego Podbeskidzia przebywają na zgrupowaniu w Myślenicach. Odskocznią od treningów była gra kontrolna z „dwójką” Wisły Kraków. TSP II - sola oswiecim

Bezpośrednio przed test-meczem trenowali w Myślenicach podopieczni Franciszka Smudy, którzy niebawem wchodzą w meczowy rytm. Były selekcjoner reprezentacji Polski oddelegował po zajęciach kliku graczy na sparingową potyczkę. Gospodarze – obiekt w Myślenicach stanowi bazę treningową Wisły – w pojedynek weszli dobrze, objęli prowadzenie po przejęciu piłki w środku boiska i szybkim wykończeniu. Podopieczni Dariusza Mrózka odpowiedzieli w 25. minucie. Kamil Jonkisz po zagraniu z głębi pola znalazł się przed bramkarzem, okazji nie zmarnował. Jeszcze przed przerwą bielszczanie objęli prowadzenie. Aleksander Chmielewski wykończył akcję, w którą „zamieszani” byli Mateusz Zakrzewski oraz Krzysztof Łaciak.

Tuż po zmianie stron „dwójka” Podbeskidzia swoją wyższość przypieczętowała. Dokonał tego Mateusz Wajdzik. – Dobry mecz w naszym wykonaniu, przede wszystkim w pierwszej połowie. Po przerwie tempo gry spadło, pomimo tego, że zagraliśmy na dwa składy. Zawodnicy mają swoje w nogach. Natężenie zmęczenia rośnie i nakłada się, ale na tym etapie przygotowań to normalne. Po ostatniej porażce zwycięstwo cieszy – ocenia trener Mrózek, którego podopieczni w czwartek i piątek zaliczą po dwa treningi. W sobotę zwieńczą zgrupowanie grą kontrolną z Iskrą Pszczyna. Nazajutrz zagrają „wewnętrznie” z piłkarzami pierwszej drużyny, którym nie będzie dane wystąpić w Bełchatowie.

Wisła II Kraków – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:3 (1:2) Gole dla TSP: Jonkisz, Chmielewski, Wajdzik Podbeskidzie II: Pieczonka  Łaciak, Pietrasiak, Widełka, Kowaliczek  Walkiewicz, Gajda, Chmielewski, Zakrzewski, Byrski Jonkisz oraz Dejda, Felsch, Maślanka, Grabski, Kareta, Handzlik, Kuszmider, M.Kołodziej, Zelek, Pielichowski, Gladus, Wajdzik Trener: Mrózek