Nietypowe wydarzenie motoryzacyjne wpisało się na przestrzeni ostatnich lat w kalendarz imprez, które miłośników rajdów samochodowych przyciągają. Każdorazowo na teren firmy Auto-Importer w Jastrzębiu przy ulicy Pszczyńskiej 412 przybywa około 100 uczestników „Auto-Importer Wrak Race”. Chwalą sobie doskonałą atmosferę spotkań i możliwość doznania emocji wynikających z rywalizacji w rajdowym gronie. – Fajna zabawa to jeden z ważnych elementów naszych wyścigów. Organizując takie przedsięwzięcie myślimy natomiast przede wszystkim o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Idea imprezy była taka, aby osoby biorące w niej udział mogły podszkolić jazdę samochodem w sytuacjach nietypowych. Takie umiejętności mogą przecież przydać się na co dzień – opowiada Ireneusz Furczyk, pomysłodawca „Auto-Importer Wrak Race”.

Sam wyścig główny imprezy trwa 15 minut. W tym czasie uczestnicy wykonują pojazdami własnymi, bądź udostępnionymi przez organizatora, 800-metrowe okrążenia na specjalnie przygotowanej trasie. Wygrywa ten kierowca, który w kwadrans pokona najdłuższy dystans, istotne znaczenie ma przy tym odpowiednie zachowanie, nie narażające bezpieczeństwa innych rajdowców.

W niedzielę 23 października „Auto-Importer Wrak Race” w jubileuszowej edycji rozpocznie się o godzinie 10:00. Od wczesnych godzin porannych przeprowadzane będą jazdy treningowe, które chętnym do udziału pozwolą zapoznać się ze specyfiką trasy. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisu dokonać można pod numerem telefonu: 604-706-635.