Weekend w Krośnie spędziła część siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zespół uczennic placówki rozegrał tam dwa mecze z Karpatami Krosno – ligowy i pucharowy.

SMS W obu, zespół SMS PZPS rywalizował z podobnym skutkiem. Po nerwowej grze porażką 0:3 zakończyło się starcie ligowe – pierwsze na szczeblu I ligi w sezonie 2014/2015. Nazajutrz, w ramach Pucharu Polski, wynik był identyczny, z tą jednak różnicą, że podopieczne siatkarskiej szkoły ze Szczyrku nawiązały walkę. Z awansu do kolejnej rundy pucharowej cieszyły się natomiast zawodniczki Karpat.

– W ligowym meczu sporo psuliśmy zagrywek, zwłaszcza tych pierwszych, co sprawiało, że nie mogliśmy punktować przy rozpoczynanych przez nas akcjach. Słabo też było „na siatce”. O wyrównanej walce nie było mowy. W drugim meczu zaskoczyło to, co nie funkcjonowało dzień wcześniej i dziewczyny naprawdę fajnie walczyły o każdą piłkę. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg dzisiejszego pojedynku – uważa Andrzej Peć, szkoleniowiec szkolnego zespołu. – Nie występowaliśmy tutaj w roli faworyta. Jako młody zespół zbieramy ciągle doświadczenie. O ile z pierwszego występu na otwarcie rozgrywek ligowych trudno być zadowolonym, to ten drugi można zaliczyć na plus – dodaje trener „jedynki” SMS PZPS.

I liga: PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:13, 25:14, 25:16) Puchar Polski: PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)

SMS PZPS: Michalewicz, Grabka, Świrad, Świder, Sobiczewska, Różyńska, Michalak, Stysiak, Murek, Rasińska, Dąbrowska, Lipska, Drabek (libero), Portalska (libero) Trener: Peć