Również czwarte spotkanie siatkarek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku na szczeblu I ligi nie przyniosło pozytywów w postaci wygranego seta czy też punktowej zdobyczy.

SMS Zespół ze Szczyrku tym razem miał zadanie wyjątkowe trudne, mierząc się w Sulechowie z miejscowym Zawiszą, jednym z faworytów rozgrywek zaplecza ORLEN Ligi. W szeregach sulechowianek występuje między innymi Marta Szymańska, w poprzednim sezonie rozgrywająca w zespole BKS Aluprof.

Mecz rozpoczął się jednak od rywalizacji zaciętej, a uczennice SMS PZPS nie ustępowały znacznie bardziej doświadczonym przeciwniczkom. Rutyna dała o sobie znać dopiero w końcówce seta. Przyjezdne popełniły kilka błędów, które zemściły się. Mniej emocji przysporzyły kolejne odsłony. W nich ekipa ze Szczyrku grała poprawnie, dobrze funkcjonowała gra środkowych, szkody natomiast nie wyrządziła rywalkom zagrywka młodych zawodniczek Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wynik końcowy to pewne 3:0 na korzyść Zawiszy, wciąż więc zespół ze Szczyrku czeka na pierwsze zdobycze w bieżącym sezonie I ligi.

– Tego doświadczenia wyraźnie brakowało. Walczyliśmy z zespołem mocnym, który należy do faworytów całych rozgrywek. Zaprezentowaliśmy się poprawnie. Szkoda seta pierwszego, bo w końcówce popełnialiśmy minimalne błędy, dzięki którym rywalki wypracowały bezpieczny dystans punktowy – zaznaczył po spotkaniu Wiesław Popik, szkoleniowiec drużyny SMS PZPS.

W najbliższy weekend w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku będzie można zobaczyć aż dwa spotkania I ligi z udziałem podopiecznych placówki.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:16, 25:15)

SMS PZPS: Rasińska, Grabka, Michalewicz, Różyńska, Świder, Michalak, Murek, Lipska,  Dąbrowska, Drabek (libero) Trenerzy: Popik, Peć