W piątek 24 czerwca br. odbył się GP Trzyniec. W drugich już zmaganiach w ramach Business Euro Karting wzięło udział 28 zawodników, którzy stoczyli ze sobą bardzo zacięty bój na torze o pierwszą lokatę. Rywalizacja toczyła się na torze Steel Ring w Trzyńcu, który należy do jednych z najlepszych obiektów w tej części Europy. Liczy 1300 metrów długości i 10 metrów szerokości. Tor składa się z 11 zakrętów - 5 lewo i 6 w prawo. Najdłuższa prosta ma długość 100 metrów, zaś maksymalna różnica wysokości na torze wynosi 7 metrów.

 

Konfrontacja zaczęła się od treningu, dzięki któremu uczestnicy mogli zaadaptować się do warunków panujących na torze. Następnie emocje wzrosły, wszak odbyły się kwalifikacje. Po tej części zmagań uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy. Zawodnicy, którzy "wykręcili" najlepszy czas w kwalifikacjach walczyli o najwyższe lokaty. Sponsorem Business Euro Karting jest dealer BMW Sikora.

 

- To był naprawdę świetny event. Rywalizacja 28 zawodników sprawiła, że nie zabrakło adrenaliny, ale i czynnika integracji, który jest bardzo ważny w przypadku tego typu przedsięwzięć. Sam obiekt należy do europejskiej czołówki, dlatego jazda była samą przyjemnością. Podsumowując, rywalizacja była bardzo zacięta, a i atmosfera była rewelacyjna - przyznaje jeden z uczestników mistrzostw. 

 

Zwycięzcą GP Bratysławy został Łukasz Nowak z firmy Marion , którego najlepszy czas wyniósł 1:11.244. Tuż za jego plecami uplasował się Jakub Gazda z Auto-Gazda (1:11.433). Na najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel firmy PLM Group Michał Wowra (1:11.533).

 

Już teraz zapraszamy na kolejne kolejne zawody w ramach Business Euro Karting. Odbędą się one 10 września na torze w Austrii. Zachęcamy do kontaktu - e-mailowo: biuro@mspgroup.pl oraz telefonicznie: 600-241-200. Pełna oferta dostępna jest TUTAJ 

 

Wyniki GP Trzyniec:

1. Łukasz Nowak (Marion) - 1:11.244
2. Jakub Gazda (Auto-Gazda) - 1:11.433
3. Michał Wowra (PLM Group) - 1:11.533